Deklaravo daugiau kaip 3 mln. eurų grynaisiais gautų dovanų ir paskolų

0
474

Teikdami pranešimą PRC911 Marijampolės apskrities gyventojai jau deklaravo daugiau kaip 3 mln. eurų grynaisiais gautų dovanų ir paskolų

Pagrindiniai faktai:

·       Marijampolės apskrities gyventojai jau pateikė 107 pranešimus apie gautas paskolas ir dovanas.

·       Apskrities gyventojai deklaravo ~3,27 mln. eurų gautų paskolų ir dovanų.

·       Daugiausiai deklaruota dovanų ir paskolų, gautų litais ir eurais.

·       Informaciją apie grynaisiais gautas paskolas ir dovanas reikia pateikti iki š.m. birželio 30 d.

·       Po birželio 30 d. bus galima tikslinti tik jau pateiktą informaciją.

·       Teisingai ir laiku pateikta informacija garantuos mažiau klausimų iš VMI.

·       Pranešimas PRC911 yra vienkartinis.

·       Visoje Lietuvoje pateikta ~4 tūkst. pranešimų apie gautas paskolas ir dovanas grynaisiais.

·       Visoje Lietuvoje gyventojai deklaravo apie 124 mln. eurų gautų paskolų ir dovanų.

Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Marijampolės AVMI) informuoja, kad jau sulaukė daugiau kaip 100 pranešimų PRC911, kuriais gyventojai informavo mokesčių administratorių apie grynaisiais gautas paskolas ir dovanas, kurios neprivalėjo būti deklaruojamos, o sandoriai nepatvirtinti notaro, ir kurios buvo ar bus panaudotos brangiam turtui įsigyti. 101 apskrities gyventojas deklaravo ~2,57 mln. eurų dovanojimo būdu gautų pajamų, dar 21 gyventojas deklaravo apie 700 tūkst. eurų pasiskolintų piniginių lėšų.

Primename, kad informaciją apie grynaisiais gautas paskolas ir dovanas gyventojai turi pateikti iki š.m. birželio 30 d., tad ketinantys tai padaryti, kviečiami nelaukti paskutinės dienos ir suskubti jau dabar. Pažymėtina, jog teikdamas patikslintą pranešimą po 2016 m. birželio 30 dienos, mokesčių mokėtojas galės tikslinti tik informaciją, susijusią su jau nurodytais šaltiniais, t. y. tuo atveju, kai teikiamas patikslintas pranešimas po 2016 m. birželio 30 dienos, į patikslintą pranešimą nauji šaltiniai negali būti įrašomi.

„Pranešimas PRC911 abipusiai naudingas tiek mokesčių mokėtojams, tiek mokesčių administratoriui. Gyventojams pateikus teisingus duomenis apie grynaisiais gautas paskolas ir dovanas, apie kurias mokesčių administratorius neturėjo duomenų, ateityje mokesčių mokėtojui kils mažiau rūpesčių pagrindžiant brangaus turto įsigijimo šaltinius, o VMI galės tiksliau identifikuoti rizikingus mokesčių mokėtojus, netrukdydama sąžiningų gyventojų“, – akcentuoja Marijampolės AVMI viršininkė Daiva Baniulienė, pažymėdama, kad iki šiol nemaža dalis rizikingų mokesčių mokėtojų, dėl kurių įsigyto turto šaltinių teisėtumo VMI kildavo daug klausimų, bandydavo įrodinėti, kad pinigus gavo įvairių paskolų ar dovanų forma, pateikdavo (neretai ir fiktyvius, notaro nepatvirtintus) įvairius paskolų ar dovanų raštelius, tad nepateikęs tokios informacijos, t.y. PRC911 formos, gyventojas vėliau negalės VMI įrodinėti paskolų ar dovanų rašteliais savo įgyto turto teisėtumo.

Nors dauguma pranešimų PRC911 pateikiama be klaidų, tačiau VMI pastebi, kad kai kurie gyventojai, pildydami pranešimą, įrašo nežinomą (klaidingą) Lietuvos gyventojo asmens kodą, kurio nėra Gyventojų registre, ar įrašo Lietuvos gyventojo asmens kodą, kuris neatitinka vardo ir pavardės pagal Gyventojų registrą. Dalis gyventojų neužpildo privalomų laukelių: „Šaltinio kodas“, „Šaltinio davėjo Asmens vardas ir pavardė (pavadinimas), „Valiuta“, „Valstybės kodas“ arba pastaruosius du laukelius užpildo ne iš sąrašo, pavyzdžiui, vietoj LTL įrašo LT ar LTU ir kt.

Primename, kad tikrindamas gyventojų pajamas, mokesčių administratorius gali analizuoti ir kitų žmonių, iš kurių gautos paskolos ar dovanos, finansinę būklę, t.y. aiškintis, ar tie žmonės turėjo pakankamai pinigų dovanoms ir paskoloms teikti. Tad VMI tikisi, kad mokesčių mokėtojai pateiks teisingą informaciją apie paskolas ir dovanas, o ne fiktyvius duomenis, bandant formaliai „pasiskiepyti“ nuo galimų rūpesčių dėl įsigyto turto iš nepamokestintų pajamų.

Vienkartinį pranešimą PRC911 apie dovanas ir paskolas, gautas po 2004 metų, pateikti reikia iki šių metų birželio 30 d. tik tuo atveju, jeigu gyventojas atitinka visas 5 sąlygas:

  1. gautos iš nuolatinių Lietuvos gyventojų, užsienio fizinių asmenų arba užsienio juridinių asmenų;
  2. pačiam mokesčių mokėtojui nebuvo privaloma šaltinių deklaruoti Metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje, Metinėje gyventojo (šeimos) turto deklaracijoje, Nuolatinio Lietuvos gyventojo pranešime apie sudarytus sandorius arba Privačių interesų deklaracijoje;
  3. paskolos ir / ar dovanos yra panaudotos (arba numatoma panaudoti) turtui, kurio įsigijimo vertė viršija 15 000 eurų (iki 2014-12-31 – 50 000 litų), įsigyti nuo 2011 m. sausio 1 d.;
  4. sandoriai nėra notarinės formos;
  5. paskolos ir dovanos yra gautos grynaisiais pinigais.

Pranešimą lengviausia ir greičiausia pateikti per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) arba galima pristatyti į bet kurią apskrities valstybinę mokesčių inspekciją. Jį gali pateikti pats mokesčių mokėtojas ar jo įgaliotas asmuo.

Primename, kad svarstantys, ar jiems reikia pateikti minėtąjį pranešimą, atsakymus į rūpimus klausimus gali rasti atnaujintoje dažniausiai užduodamų klausimų (DUK) apie PRC911 skiltyje, VMI interneto svetainėje adresu http://www.vmi.lt/cms/pranesimas-prc911-pagalba-mokesciu-moketojams-ir-vmi. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima  paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Savivaldybė Pranešimų skaičius Mokesčių mokėtojų, pateikusių pranešimą, skaičius Bendra deklaruota pasiskolintų piniginių lėšų, dovanojimo būdu gautų pajamų suma, €
Marijampolės sav. 65 60 2 157 921
Vilkaviškio r. sav. 12 12 285 910
Kalvarijos sav. 2 2 62 268
Kazlų Rūdos sav. 6 6 220 698
Šakių r. sav. 22 21 547  0
  • *Pateikiami 2016 m. birželio 10 d. duomenys.

VMI inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.