Augome… Kūrėme… Tobulėjome…

0
307

Nespėjus nuskambėti paskutiniam skambučiui, birželio 6 dieną „Elmos“ pradinukai sugužėjo į mokyklą pasveikinti atėjusios vasaros. Birželio 6-10 dienomis, jau antrus metus iš eilės vyko Kazlų Rūdos savivaldybės remiamas vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros poilsio stovykla „Augu… Kuriu… Tobulėju…2“, kurioje dalyvavo 38 pradinių klasių mokiniai.

Visą savaitę mus lepino lietuviškos vasaros oras. Nors saulutė gailėjo savo šilumos, bet tai nesutrukdė puikiai leisti laiką gryname ore. O lietaus debesys pas mus atklydo tik penktadienį po pietų, kai paskelbėme stovyklos uždarymą. Pirmąją stovyklos dieną stovyklautojai apsilankė Višakio Rūdoje ir Kardokų kaime, susitiko su šv. vysk. Stanislovo bažnyčios klebonu Vidmantu Strioku. Vadovaujant keramikui Artūrui Matoniui, stovyklautojai atskleidė savo meninius gebėjimus lipdydami iš molio. Gerų emocijų ir džiaugsmo vaikams suteikė pasivažinėjimas arkliuku kinkyta karietaite po Kardokų kaimo apylinkes.

Antrą stovyklos dieną vykome į ekskursiją po Marijampolę. Prezidento K. Griniaus memorialiniame muziejuje gidas papasakojo apie prezidento veiklą, pateikė įdomių faktų iš K. Griniaus biografijos. Stovyklautojai susipažino su Marijampolės miesto atsiradimo istorija, lankėsi prie istorinių ir kultūrinių paminklų (Vytauto parkas, marijonų vienuolynas, paminklas Tautai ir kalbai, Jono Jablonskio ir Kristijono Donelaičio paminklai, Poezijos parkas).

Lankydamiesi „STIHL“ virvių parke, vaikai ne tik puikiai praleido laiką, patyrė daug įspūdžių ir adrenalino, bet ir mokėsi pasitikėti savo jėgomis, įvertinti savo fizinį pajėgumą.

Nuriedėję traukiniu į Kauną,  lankėmės T. Ivanausko zoologijos muziejuje, edukaciniuose užsiėmimuose „Apie paukštį ir jo plunksnas“ ir „Pėdsekys gamtoje“. Vaikai labai susidomėję klausėsi žurnalo „Lututė“ redaktorės Linos Marmaitės pasakojimų ir atliko įvairias praktines užduotis.

Paskutinę stovyklos dieną vaikų laukė daugybė veiklų. Stovyklautojai rašė apie stovyklos įspūdžius, piešė. Viena stovyklautojų grupė rengė stovyklos veiklų pristatymą, kita grupė stovyklautojų rūpinosi piešinių eksponavimu ir darbelių iš molio paroda, trečioji grupė kepė pyragą, kuris buvo skirtas stovyklos uždarymo progai. Visiems buvo malonu dar kartą prisiminti tai, ką visi kartu patyrėme per 5 stovyklos dienas. Pasivaišinę gardžiai kvepiančiu pyragu, palinkėjome vieni kitiems prasmingo laisvalaikio praleidimo, geros ir saugios vasaros.

Stovyklos vadovė Asta Bendinskienė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.