XII respublikinis Karolio Širvinsko poezijos pavasario konkursas Kazlų Rūdoje

0
1354

Įvairių kūrybinių talentų turintis menininkas Virgilijus Bespalovas, Joniškyje praėjusiaistais metais tapęs laureatu, į Kazlų Rūdą atvežė XII-ąjį respublikinį poezijos pavasarį-konkursą „Baltojo balandžio sugrįžimas“.

Gegužės 14 d. 12 val. Kazlų Rūdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje šurmuliavo gausus poetų būrys iš Vilkaviškio, Viešvilės, Višakio Rūdos, Bagotosios, Varėnos, Kauno, Alytaus ir Kazlų Rūdos („Girių versmė“).

Registruojant dalyvius pastebėta, kad respublikinis konkursas virto tarptautiniu – atvyko poetas iš Punsko Algis Uzdila.

Renginys prasidėjo Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos auklėtinės Ievos Dekaminavičiūtės daina, akomponuojant mokytojai Birutei Pavalkienei. Auditoriją sužavėjo Mamų ir dukrų kvartetas iš Šakių. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė atvyko su patarėja Aušra Makarevičiūte. Atsivežė ministerijos padėkas skaitantiems konkurse savo eiles poetams, nominantams ir būsimam laureatui. Šventės dalyvius pasveikino Kazlų Rūdos savivaldybės mero patarėja Milda Paškauskienė. Po sveikinimo kalbų prasidėjo poezijos skaitymai.

Konkurso dalyvius vertino komisijos nariai: LNRS pirmininkas Vladas Buragas, dr. Vytautas Šiaudytis, LNRS narys Virgilijus Bespalovas, Kazlų Rūdos kultūros centro direktorė Žibutė Šilingienė, LRNS narė Irena Žurumskienė.

Per didžiąją pertrauką buvo suplanuota kelionė į Antanavo koplyčią, komisija per tą laiką turėjo nuspręsti ir išrinkti laureatą ar laureatę. Prieš pertrauką Lietuvos vertėjų sąjungos narė, turinti kūrėjos statusą joniškietė Daintra Elga Irbytė, išvertus Virgilijaus Bespalovo poeziją į latvių kalbą, kartu su poetu perskaitė keletą eilėraščių.

Po pertraukos, nurimus aistroms ir diskusijoms, ministrė nustebino auditoriją perskaičius savo kūrybos eilėraščių. Paprastumas ir poetinis žodis visus sužavėjo.

XII konkurso laureate tapo Virginija Kuzmickaitė (Kaunas), nominantai: Algis Uzdila (Punskas, už eilėraštį Karolio Širvinsko atminimui), Elena Marija Bačiulienė (Kaunas, už nuoširdžiausią kūrinį) ir Gina Opulskienė (Kaunas, už raiškiausiai skaitytą eilėraštį). Diplomantais tapo: Stasys Šukys (Alytus), Irena Malmygienė (Varėna) ir Birutė Sarapinavičienė (Kazlų Rūda).

Nubyrėjo poezijos pavasaris tarsi obelų žiedlapiai, bet subrandindamas kūrybos vaisius, suteikdamas Kazlų Rūdos gyventojams galimybę klausytis poezijos, muzikos, bendrauti tarpusavyje, dalintis kūrybine patirtim.

Malonu, kad mūsų krašte yra talentingų menininkų, verslininkų, politikų ir žiniasklaidos atstovų, suprantančių meno svarbą tautos gyvenime.

Pagrindinis renginio rėmėjas – UAB „Medonos mėsa“ generalinis direktorius ir savininkas Gediminas Merkevičius. Renginio partneriai: Kazlų Rūdos socialinės paramos centras (direktorė Renata Andriušienė), Antanavo kultūros namai (vedėjas Romas Liutkus), Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokykla (direktorė Virginija Savickė Makūnienė), Kazlų Rūdos savivaldybės viešoji biblioteka. Informaciniai rėmėjai: Marijampolės kabelinė televizija, respublikinis literatūros mėnraštis „Gintaro gimtinė“. Renginio meninio apipavidalinimo meistrai VVV-Art kūrybingų menininkų klubas bibliotekos sienas papuošė savo kūrybos paveikslais.

Konkurso organizatoriai: labdaros ir paramos fondas „Baltas balandis“, Aldona Širvinskienė ir praėjusių metų laureatas Virgilijus Bespalovas. Renginio vedėjas – Romas Liutkus.

Menininkė Violeta Liaudenskienė

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.