Svečių būrys Kazlų Rūdos pagrindinėje mokykloje

0
404

Kazlų Rūdos pagrindinėje mokykloje jau antrus metus tęsiasi Erasmus+ tarptautinis projektas „Mūsų miškai – mūsų ateitis“. Pakeliavę po svečias šalis, šį kartą būrį svečių priėmėme savo mokykloje. O jų atvyko tikrai nemažai – 17 mokytojų ir 16 mokinių.   

Pasiskirstėme į grupes pagal projektinę veiklą – mokiniai atliko įvairias užduotis, susijusias su mišku ir jo išsaugojimu. Mūsų mokyklos septintokams teko artimiau susipažinti su bendraamžiais iš Suomijos, mat 10 mokinių apsigyveno jų namuose. Tad visi dalyviai turėjo galimybę patobulinti anglų kalbą, praktiškai susipažinti su tautų kultūriniais skirtumais ir, žinoma, tapti puikiais draugais. O projektinių veiklų metu lietuvių, suomių ir portugalų mokiniai dirbo mišriose grupėse ir atliko įvairias užduotis. Mokykloje sukalė inkilėlius paukšteliams, kuriuos kitą dieną, padedami girininko A. Kazakevičiaus, iškėlė miške. Taip pat girininkas parodė kaip reikia sodinti medžius ir mokiniai tuoj pat išbandė tai praktiškai. Apsilankėme  Miško muziejuje –po trumpos apžvalginės ekskursijos mokinių grupės puikiai  susidorojo su  mokytojų paruoštomis užduotimis. Taip pat apsilankėme Kazlų Rūdos virvių parke – tai puikus pavyzdys kaip galima panaudoti medžius pramogai jų neiškertant. Vieną popietę paskyrėme sportui – miško aikštelėje mokinių ir mokytojų komandos dalyvavo įvairiose užduotyse – bėgo lenkčių, žaidė kvadratą, traukė virvę ir net lobio ieškojo. Turėjome ir atokvėpio valandėlę – miesto bibliotekos salėje laukė nuostabus mūsų mokyklos mokinių koncertas, nepalikęs abejingų – mūsų užsienio partneriai liko susižavėję talentingais lietuvių mokiniais.
Trys mokytojai dalyvavo mūsų mokytojų pamokose. Suomių mokytoja lankėsi kalbų pamokose bei dalinosi gerąja patirtimi su mūsų lietuvių, anglų ir rusų kalbų mokytojomis. Mokytojas iš Ispanijos dalyvavo technologių ir chemijos pamokose. O pavaduotojo pareigas užimantis kolega iš Portugalijos stebėjo kūno kultūros pamoką bei, lydimas mūsų mokyklos direktoriaus A.Vaivados, apsilankė Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje ir Elmos mokykloje. 
Į projektinį susirinkimą atvykę projekto koordintoriai aptarė antrųjų projekto metų veiklą bei numatė paskutinių metų projekto veiklas. Smagu, kad visi projekte dalyvaujantys mokytojai yra kūrybingi ir nestokoja idėjų, kuriant projektines veiklas.
Dvi projekto dienas skyrėme kelionėms po Lietuvą. Apsilankę Anykščiuose, svečiai liko sužavėti Lietuvos gamtos grožiu. Anykščiuose lankėme Puntuko akmenį, Šventuosius ąžuolus, Medžių lają bei naujovę -Lietuvoje „Cosmos“ paukščių taką, kuris taip pat paliko neišdildomą įspūdį. 
Kaune ekskursiją pradėjome senamiestyje. Klaidžiojome siauromis gatvelėmis, kurios mus visus nukėlė į praeitį. Zoologijos muziejuje turėjome galimybę susipažinti ne tik su Lietuvos, bet ir viso pasaulio flora ir fauna. Pasivaikščiojome Laisvės Alėja, užsikėlėme ant kalno senuoju Žaliakalnio funikulieriumi ir įveikę daugybę laiptukų, užkopėme į Prisikėlimo bažnyčios apžvalgos aikštelę. Pasigrožėję Kaunu, nukeliavome į Kauno Pilį. Čia mūsų laukė kelionė laiku – sužinojome apie šios gynybinės pilies gyvavimo laikus ir net išbandėme įvairius kankinimo prietaisus. 
Atėjo ir atsisveikinimo metas – taip susidraugavus, sunku buvo sulaikyti atsisveikinimo ašaras. Jau šį rudenį 10 mūsų mokyklos mokinių keliaus į Suomiją ir taip pat gyvens jau draugais tapusių suomių šeimose. Smagu dalyvauti tokiame projekte – ne tik susirandame naujų draugų, bet ir papildome savo žinių bagažą įvairiausiais dalykais, daug dėmesio skiriame miškų išsaugojimo problemoms, kurios yra aktualios visoms šalims.  Tačiau ne mažiau svarbus dalykas yra bendravimas su žmonėmis, naujos pažintys, užmegzti ryšiai su kitų šalių mokyklomis ir mokytojais.
Dėkojame Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos mokytojams, labai prisidėjusiems prie šio gausaus svečių būrio priėmimo bei mokinių tėvams, sutikusiems priimti suomių moksleivius savo namuose.
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
Projekto koordinatorės Jurga Kvietkauskienė ir Lina Makauskienė

Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.