Politologai sako, kad pasitraukdamas iš Liberalų sąjūdžio A.Guoga bando išlikti politikoje

0
200
Antanas Guoga /Asmeninio archyvo foto

Politologai teigia, kad europarlamentaro Antano Guogos pasitraukimas iš Liberalų sąjūdžio, ant kurio krito buvusio vadovo Eligijaus Masiulio įtarimų korupcija šešėlis, yra bandymas likti politikoje.

„Kol kas atrodo, kad partijos nebelieka, kai kurie atstovai tiesiog bėga iš skęstančio laivo. (…) A.Guoga turbūt visiškai objektyviai vertina liberalų situaciją, mato, kad ten jau viskas, todėl jis ir pasitraukia, aš manau. Elgiasi kaip įprasta bendrai mūsų politikams“, – BNS sakė Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas Bernaras Ivanovas.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Liutauras Gudžinskas Liberalų sąjūdžio perspektyvą vertina optimistiškiau, tačiau A.Guogos elgesį irgi sieja su nauja politine karjera.

„Aš manau, kad A.Guoga tiesiog nusprendė, kad yra proga jam iššokti iš laivo ir pradėti savo nepriklausomą kampaniją, aš visiškai pritarčiau, kad jisai mąsto arba apie savo politinę jėgą, arba apie prezidento rinkimus 2019 metais“, – BNS teigė politologas L.Gudžinskas, Liberalų sąjūdžio situacijos visgi neprilygindamas laivo skendimui, nes „vienaip ar kitaip partija yra stipri, ilgą laiką veikia ir per daug yra sudėta, investuota, kad taip greitai viskas pasibaigtų“.

Pasak politologų, sudėtinga prognozuoti, kiek sėkminga būtų A.Guogos, kaip politiko, karjera ateityje.

„Būtų įdomu sužinoti, kas jo politinio kapitalo lagaminuose“, – teigė B.Ivanovas.

Tuo metu L.Gudžinskas sako, kad nors A.Guoga pastarosiomis dienomis demonstravo nenuoseklumą, nestipriai pasirodė kai kuriuose interviu, jis turi charizmos ir jam gali pasitarnauti kovotojo su mafija etiketė, kurią jis pats sau klijuoja.

„Jis nori atrodyti labai švarus, sužaisti antikorupcine logika, tarsi vaizduodamas, kad štai yra mafija, kvapas, o jis toks oponuojantis, drąsus, kelia sparnus ir bandys kažką nuveikti. Partijai tai labai žalingas dalykas, o kiek jam tai pasitarnaus, dar pamatysime (…). Jei jis projektuoja sau 2019 metų rinkimus, tai dabartiniai tam tikri paslydimai didelio poveikio jau nepadarys“, – teigė politologas.

L.Gudžinskas, be kita ko, atkreipė dėmesį, kad su A.Guoga gali atskilti dalis Liberalų sąjūdžio narių, bet, jo vertinimu, partijos branduolys turėtų išlikti.

Trečiadienį Liberalų sąjūdžio valdyba planavo spręsti, ar šalinti iš partijos A.Guogą dėl jo prieštaringų pasisakymų, tačiau antradienį laikinai Liberalų sąjūdžiui vadovavęs A.Guoga paskelbė pats paliekantis partiją.

Pirmadienį A.Guoga pareiškė, kad teisėsaugos duomenys rodo, esą be buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio partijoje gali būti ir daugiau žmonių, susijusių su galima korupcine veikla. Jis teigė, kad partijos narius galėjo veikti „mafijos struktūra“. Prieš tai A.Guoga siūlė partijos vadovybę patikrinti melo detektoriumi, atlikti partijos veiklos auditą, surengti visuotinius partijos pirmininko rinkimus.

A.Guoga, kaip partijos pirmasis vicepirmininkas, laikinuoju vadovu tapo praėjusią savaitę, kai iš pirmininko pareigų pasitraukė įtarimų dėl kyšio ėmimo sulaukęs ligšiolinis liberalų vadovas E.Masiulis.

Teisėsauga tiria įtarimus, kad koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis galėjo perduoti E.Masiuliui 106 tūkst. eurų kyšį. Teismas leido suimti R.Kurlianskį 20-čiai parų, jam pateikti įtarimai didelės vertės prekybos poveikiu ir stambaus masto papirkimu.

Birželio 11 dieną Liberalų sąjūdžio valdyba nusprendė šaukti neeilinį partijos suvažiavimą, kuriame būtų išrinktas naujasis vadovas. Kas laikinojo partijos vadovo pareigose pakeis A.Guogą, turėtų paaiškėti trečiadienį.

BNS inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.