Pinigai bendruomenes pasieks be tarpininkų

1
242

Pasibaigus bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų atrankos konkursui, finansavimas skirtas 362 bendruomeninėms organizacijoms iš visos Lietuvos. Šiemet nauja tai, kad bendruomenes pinigai pasieks tiesiogiai, be tarpininkų ir siekiant, kad veiklos būtų labiau orientuotos į socialinius bendruomenių poreikius, o ne į infrastruktūros gerinimą.

Pastebėta, kad bendruomenes finansuojant pagal senąjį modelį, buvo skiriama mažai dėmesio veikloms, nukreiptoms į pagrindinį Vietos bendruomenių savivaldos programos tikslą – bendruomenių savarankiškumą, sutelktumą. Lėšos dažniausiai būdavo skiriamos viešųjų erdvių ir aplinkos kokybės gerinimui, pvz., miestelių ir kaimo vietovių tvarkymui, poilsiaviečių ir parkų priežiūrai, informacinių stendų gamybai, aplinkai prižiūrėti reikalingoms priemonėms įsigyti.

Per trejus metus iš programai įgyvendinti skirtų lėšų beveik 35 proc. panaudota sporto įrenginiams ir inventoriui, lengviesiems automobiliams, žemės ūkio technikai (krūmapjovėms, motoriniams pjūklams, žoliapjovėms, traktoriams), baldams, buitiniai technikai pirkti, palapinėms, kompiuterinei technikai ir kt. pirkti, mažai dėmesio buvo skiriama socialinės ir bendruomeninės veiklos plėtojimui.

„Rūpinimasis infrastruktūra, jos gerinimas yra savivaldybių uždavinys, tuo tarpu mūsų tikslas yra skatinti bendruomenių stiprėjimą per bendras veiklas, bendruomeniškumo puoselėjimą, sutelktumą, visuomeniškas, kultūrines iniciatyvas. Todėl pagal naująjį modelį lėšos tam ir bus naudojamos bei padės efektyviau siekti tikslų“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Taip pat pastebėta, kad anksčiau bendruomenių organizacijų vaidmuo programos įgyvendinime buvo nepakankamas, bendruomenių atstovai dažniausiai dalyvavo tik priimant sprendimus, nes už sprendimų įgyvendinimą buvo atsakingos savivaldybių administracijos bei lėšos dažniausiai būdavo pervedamos seniūnijoms, ne bendruomeninėms organizacijoms. Be to, formuojant vietos bendruomenių tarybas ir vykdant jų narių rotaciją, neretai buvo siekiama didinti seniūnaičių skaičių, neretai bendruomenių atstovų sąskaita, dėl to taip pat mažėjo bendruomeninių organizacijų vaidmuo.

Todėl nuo šių metų visas dėmesys skiriamas bendruomeninėms organizacijoms, kaip pačių bendruomenių narių įsteigtoms ir valdomoms organizacijoms, savarankiškai priimančioms sprendimus ir įgyvendinančioms vietos bendruomenių poreikius tenkinančias veiklas.

Iš viso konkurso metu sulaukta per 800 paraiškų. Finansavimo negavusios bendruomeninės organizacijos kviečiamos dalyvauti konkurse kitąmet.

Primename, kad 2016-ieji metai yra paskelbti Vietos bendruomenių metais.

Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių finansuojami projektai

Ąžuolų Būdos kaimo bendruomenės projektui Kartų bendradarbiavimas ir sportinės įrangos įsigijimas skirta 6830 Eur.

Plutiškių bendruomenės projektui Sveikam kūne – sveika dvasia skirta 11000 Eur.

Jūrės kaimo bendruomenės projektui Senolių pėdas iki šiol jaučiu skirta 4291 Eur.

Gudelių kaimo bendruomenės projektui Keturios kartos kartu kaime skirta 6780 Eur.

Višakio Rūdos kaimo bendruomenės projektui Socioedukacinėse erdvėse stiprėja bendruomenė skirta 4300 Eur.

Bebruliškės kaimo bendruomenės projektui Bebruliškės kaimo gyventojų aktyvinimas dalyvaujant bendruomeninėje veikloje skirta 1830 Eur.

Agurkiškės kaimo bendruomenės projektui Susipažink. Pažink. Bendrauk skirta 7320 Eur.

Antanavo bendruomenės projektui Antanavo socialinės partnerystės stiprinimas skirta 5400 Eur.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, „Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.

1 komentaras

  1. Labai šaunu !
    Skatinu visus jungtis į bendruomenių veiklas. Tokiu būdu galima neįtikėtinai daug pasiekti savo miesteliams ir kaimams.

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.