Laisvės piknikas sutelkė drąsius laisvos šalies piliečius [VIDEO]

0
355
Prezidentė lankėsi festivalyje „Laisvės piknikas“ /Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė gegužės 24 d. dalyvavo Kauno rajone rengiamame festivalyje „Laisvės piknikas“. Prezidentę į šį festivalį pakvietė renginio iniciatorius žurnalistas, rašytojas ir leidėjas Andrius Tapinas.

Pirmą kartą šalies istorijoje organizuoto pilietinio festivalio tikslas – kovoti su visuomenėje gajomis baimėmis. Renginio organizatoriai įkvėpimo sėmėsi iš Sąjūdžio mitingų ir Lietuvos nepriklausomybės idėją palaikiusio festivalio „Roko maršas“.

„Laisvės piknikas sutelkė drąsius laisvos šalies piliečius. Tokius, kurie išdrįso ateiti ir pasakyti, – „noriu elgtis taip, kaip manau, kad reikia mūsų valstybei. Noriu gerbti kiekvieną šalia esantį, bet leiskite man galvoti ir kalbėti taip, kaip aš įsivaizduoju.“ Tai ir yra mūsų teisė mūsų laisvoje Lietuvoje – teisė būti laisviems, kalbėti ką galvojame, drįsti siekti savo svajonių ir išlaikyti Lietuvą laisvą savo rankose“, – sakė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, Laisvės piknikas subūrė tuos, kuriems nereikia, kad valdžia pakviestų, nes laisvi žmonės žino, kad būdami kartu pasiekti labai daug, – „labai džiaugiuosi, kad Jūs tikite vienas kitu ir tikite tais žmonėmis, kurie Jus pakvietė. O aš tikiu Jumis visais. Dėkoju Jums, kad esate čia“.

Festivalio idėjos autorius A. Tapinas, kartu su renginyje koncertuosiančiu grupės „Antis“ lyderiu Algirdu Kaušpėdu ir muzikantu Andriumi Mamontovu yra šalies vadovės inicijuotos nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai.

„Laisvės piknike“ savo veiklą pristatė „Misija: Sibiras“, „Už saugią Lietuvą“, „Rytojaus Lietuva“, Lietuvos šaulių sąjunga, kitos organizacijos. Savo muzika dalijosi Jurgis Didžiulis, grupės „Colours of Bubbles“ ir „Freaks on Floor“, Monika Linkytė, Arvydas Vilčinskas, Aleksandro Stulginskio universiteto studentų choras.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.
Video reportažo autorės: Ugnė Leonavičiūtė, Jovita Stanevičiūtė ir Justina Vertelkaitė.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.