Konservatoriai parašus prieš Astravo AE pradės rinkti prie Baltarusijos ambasados

0
776

Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) pirmadienį pikete prie Baltarusijos ambasados pradės rinkti parašus įstatymo iniciatyvai, kad į Lietuvą nepakliūtų elektros energija iš Astravo atominės elektrinės (AE).

Iniciatyvinė grupė pirmadienį iš Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) gauna parašų lapus dėl Elektros energetikos sistemos bei elektros energijos rinkos apsaugos įstatymo projekto. Norėdami jį pateikti Seimui, iniciatoriai per du mėnesius turi surinkti ne mažiau kaip 50 tūkst. parašų.

„Jau statybų metu kylančios avarijos Astrave statomoje Baltarusijos atominėje elektrinėje parodė, kokia reali grėsmė kyla Lietuvai dėl šio projekto. Todėl organizuojame piketą prieš Baltarusijos ambasadą, parodydami, kad sieksime sustabdyti grėsmę Lietuvai keliantį projektą visomis politinėmis priemonėmis“, – konservatorių pranešime cituojamas partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Konservatorių inicijuojamas įstatymas kuris draustų Lietuvos elektros energijos rinkoje prekiauti „nesaugiose trečiųjų šalių elektrinėse pagaminta nešvaria elektros energija“. Taip pat šalies elektros perdavimo sistemos operatorius turėtų užtikrinti, kad būtų įrengtos „būtinos apsaugos nuo nesaugiose trečiųjų šalių elektrinėse pagamintos elektros energijos patekimo į Lietuvos elektros energetikos sistemą techninės priemones“.

Klausiamas, kodėl renka parašus įstatymo projektui, užuot tiesiog pateikus jį Seime frakcijos vardu, TS-LKD pirmininkas G.Landsbergis anksčiau BNS sakė abejojantis, kad valdantieji pritartų idėjai iš opozicijos, bet su žmonių parama teikiamam projektui tikisi didesnės sėkmės.

Lietuva yra aštriausia Baltarusijos, statančios atominę jėgainę apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, kritikė. Lietuvos teigimu, Baltarusiją neužtikrina projekto, statomo vos 20 kilometrų nuo šalies sienos, saugumo. Minskas atmeta Lietuvos priekaištus, sakydamas, kad atominėje elektrinėje užtikrins aukščiausius saugumo standartus.

Praėjusią savaitė Baltarusijos spaudoje pasirodė pranešimas, kad Astravo AE balandžio viduryje įvyko incidentas – sugriuvo būsimo branduolinės priežiūros pastato atraminės konstrukcijos. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paaiškinti dėl galimo incidento iškvietė Baltarusijos ambasadorių ir įteikė notą.

BNS inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.