Judriosios pertraukos Kazlų Rūdos pagrindinėje mokykloje

0
328

„Sveikatiada“ – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, suteikianti vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą.

Balandžio 18-22 dienomis, ilgųjų pertraukų metu, Kazlų Rūdos pagrindinėje mokykloje vyko projekto „Sveikatiada“ viena iš veiklų – Judriosios pertraukos. Jų tikslas – raginti mokinius daugiau judėti, sveikiau gyventi, sportuoti, aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo, suteikti galimybę pajusti fizinio aktyvumo vertę. Visą savaitę mokyklos kieme ilgųjų pertraukų metu skambėjo muzika, mokytojai Nijolė Gelgotienė ir Valdas Kazlauskas organizavo linksmuosius sportinius žaidimus, šokių pertraukas, tinklinio finalus.  Šokių pertraukų metu mokiniai mokėsi naujo bendro šokio, atskiros mokinių grupės demonstravo popamokinėje veikloje išmoktus gatvės ar pramoginius šokius, šoko pagal pamėgtą muziką. Sportinių pertraukų metu ir penktokai, ir dešimtokai mokyklos kieme noriai dalyvavo bendruose žaidimuose su kamuoliais, žaidė badmintoną.

Ketvirtadienį vyko tinklinio turnyro baigiamosios varžybos, kuriose pirmą vietą laimėjo 10 klasės mokinių komanda, II vietą – 8a klasės, III vietą – 8b klasės komandos. Komandos apdovanotos medaliais.

Penktadienio lietus pakoregavo judriųjų pertraukų veiklą, tačiau pertraukos mokyklos vestibiulyje, didžėjaujant dešimtokams, buvo ne mažiau smagios. Gal ir nebuvo (o gal buvo?) naujai išmokto šokio   pagal L.Kernagio dainą „Aš – lietuvis“ šokėjų rekordo, bet Judriųjų pertraukų koordinatorės – direktoriaus pavaduotojos ugdymui Rasos Žemaitienės nuomone, šis projektas buvo neeilinis įvykis mokyklos gyvenime, suvienijęs bendrai smagiai veiklai, pamokęs, kaip tinkamai atsipalaiduoti, kaip būti dėmesingiems ir atsakingiems už savo ir aplinkinių žmonių sveikatą. O mokiniai vis šaukia: „Norim dar“, projekto organizatoriai, žada: „Bus“.

Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos  

„Sveikatiada“ projekto Judrosios pertraukos organizatoriai

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.