Paukščių pasveikinimo šventė

0
540

Bendrystė – tai saulės šiluma, žemės gaiva, dangaus skaistumas. Tradiciškai, trečius metus iš eilės dvi šaunios bendruomenės – Gudelių kaimo bendruomenė ir Veiverių bendruomenės centras susirinko pasveikinti parskrendančių paukščių. Dvejus metus šventė vyko Gudelių kaimo bendruomenės teritorijoje, tad šiais metai šventė persikėlė į Veiverių bendruomenės valdas. Nuostabiai graži diena, balandžio antroji, džiugino susirinkusius, o ir džiaugtis buvo kuo. Šventėje visus susirinkusius medžiotojų būrelis „Barauskinė“ tradiciškai vaišino ant laužo virta sriuba, Kiškienės blynais. Velykų bobutė vaišino saldumynais, kiškutis visus mažus ir didelius kvietė žaisti pačius įvairiausius žaidimus.

Kaip bebūtų gaila, tačiau gailėjome džiaugdamiesi, kad neatvyko Selemonas Paltanavičius. Paklausite, kodėl džiaugėmės??? Tą pačią dieną, balandžio 2 d., tarptautinę vaikų knygos dieną, Vilniaus „Lėlės“ teatre vykusioje Tarptautinėje vaikų knygos dienos šventėje, švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė įteikė Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtą Vaikų literatūros premiją. Šios premijos laimėtoju tapo rašytojas Selemonas Paltanavičius. Džiaugiamės už jį ir dar kartą sveikiname. Tačiau mes nepamiršome jau dvejus metus mums pasakotos informacijos, kaip ir kur kabinti inkilėlius paukšteliams. Tikimės, kitais metais atvykęs Selemonas Paltanavičius patikrins mūsų darbą ir gausime kuo puikiausią įvertinimą.

Šventės metu, minint artėjančią saugaus eismo dieną bei vykdant Gudelių kaimo bendruomenės projektą „Eismo saugumas bendruomenėse-2016”, Marijampolės regiono kelių eismo saugumo specialistas Egidijus Lovkis atsivežė ne tik gerą nuotaiką, bet ir visą pintinę įvairių dovanų (lankstinukų, knygelių, atšvaitų, kalendoriukų ir pan.). Visi prisiminėme, kaip saugiai elgtis gatvėje, kelyje ar kieme. Akcentuota, kad reikia būti saugiais, atsakingais ir kultūringais eismo dalyviais.

Norime padėkoti Veiverių bendruomenės centro pirmininkei Daivai Venclovienei už didelį darbą rengiant šią šventę. Buvo smagus šeštadienis skambant Veiverių KLC kolektyvų muzikai meno mokyklos kiemelyje. Jauku, draugiška, gera būti kartu. Norisi palinkėti, kad dvasios taurė, prisipildžiusi tą dieną, būtų sklidina saulės šviesos, žvaigždynų spindesio ir nepakartojamo kūrybos nektaro ištisus metus. Dėkojame seniūnui V. Ramanauskui už rūpestį ir aktyvų dalyvavimą, C. Pacevičiui, A.Banišauskui, M. Butkevičiui už paramą. Skriaudžių bendruomenei už palaikymą ir blynus. Mauručių bendruomenei už dalyvavimą. Visoms šeimininkėms už uogienes. L. Pažėrienei už sūrius ir pyragus. A. Sventickienei už vedimą, V. Januševičiui už muziką. Skriaudžių dainininkams, Veiverių šokėjams ir dainininkams už gerą nuotaiką. Socialinėms darbuotojoms už vaikučių sukvietimą. Ir visiems dalyviams už labia gražiai kartu praleistą laiką. Tegu visus palydi gražūs palinkėjimai, o šviesios pavasario dienos, lyg skambančios kanklių stygos, užlieja sielą vilties, ramybės ir džiaugsmo melodijomis.

Labai džiaugiamės tokia gražia dviejų bendruomenių draugyste.. Tradicija tęsiasi.

Iki susitikimo kitąmet…

Gudelių kaimo bendruomenės pirmininkė J. Juozaitytė

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.