Mokslo pasiekimai įvertinti solidžiomis stipendijomis [VIDEO]

1
927

Marius ŽITKUS

Jau keletą metų geriausi savivaldybės švietimo įstaigų moksleiviai, sėkmingai užbaigę mokyklas ir puikiais įvertinimais išlaikę brandos egzaminus, sulaukia dėmesio iš Kazlų Rūdos verslininkų, nusprendusių finansiškai paremti jaunuolių ateities siekius.

Nelaužydami tradicijų, praėjusių mokslo metų pabaigoje verslininkai Mečislovas Daugiala ir Algimantas Bučinskas geriausiems Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos abiturientams skyrė 500 eurų premijas už aukštus mokslo pasiekimus. Piniginiai paskatinimai įteikti 5 Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos moksleiviams. Dar po tokią pačią sumą rėmėjai gimnazistams pažadėjo, jei jų pirmojo pusmečio rezultatai universitetuose bus įvertinti aukščiausiais balais.

Balandžio 24 d. verslininkai gabius jaunuolius pakvietė pabendrauti prie kavos puodelio ir domėjosi, kaip jiems sekasi studijuoti. Susitikime dalyvavę Arūnė Makarevičiūtė, Mantas Petrošius, Ernandas Mockeliūnas ir Justas Bieliauskas papasakojo apie tai, kokias studijų programas pasirinko, pasidalino ateities lūkesčiais. Arūnė Kauno technologijos universitete (KTU) studijuoja medžiagas ir nanotechnologijas, Mantas pasirinko pastatų energetikos studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete, Ernandas KTU kremta atsinaujinančios energetikos mokslus, o Justas tame pačiame universitete siekia tapti šilumos energetikos ir technologijų specialistu.

Studentai teigia, kad šiuo metu atsakingai gilinasi į studijų dalykus ir pratinasi prie mokslo ritmo universitetuose. Arūnė ir Mantas norėtų bent metus laiko pasitobulinti pasirinktuose Skandinavijos šalių universitetuose, tačiau visi keturi kazlųrūdiečiai savo ateitį sieja su gimtąja šalimi. Perspektyvūs studentai iš Kazlų Rūdos ne tik ketina tapti puikiais specialistais, bet ir neišsižada minčių apie savo verslo kūrimą. Jaunuoliai neatmetė galimybės kada nors grįžti į  gimtąjį miestą ir sukauptas žinias panaudoti krašto gerovei kurti.

Verslo atstovai svečiams papasakojo apie savo vykdomas veiklas, prisiminė verslo kelio pradžią, gabiems studentams linkėjo kruopščiai studijuoti ir visas sukauptas žinias skirti Lietuvai puoselėti.

M. Daugialą bei A. Bučinską nudžiugino ambicingų jaunų žmonių pasirinkimai ir atsakingas požiūris į studijas. Kaip ir žadėjo, gabiems studentams verslininkai dar kartą įteikė piniginius paskatinimus po pusę tūkstančio eurų. Susitikime negalėjo dalyvauti buvęs Kazio Griniaus gimnazijos auklėtinis Donatas Timofejevas, šiuo metu Coventry universitete Anglijoje studijuojantis mechanikos inžineriją. Jam premija bus įteikta vėliau.

Jaunuoliai teigė, kad gautų premijų tuščiai švaistyti neketina ir toliau investuos į savo žinių stiprinimą.

Pasak M. Daugialos, remdami gabius moksleivius ir jaunuolius, Kazlų Rūdos verslininkai tikisi, kad šie rinksis technines ir technologijų specialybes, nes šių sričių specialistų labai reikia šalies ir tarptautinėse rinkose dirbančiam verslui. „Labai norėčiau, kad mūsų krašto įmonėse dirbtų čia gimę ir augę vaikai, kurie prisidėtų prie sėkmingos Kazlų Rūdos savivaldybės ateities“, – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ sakė M. Daugiala.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.