Miškasodis – vienija

0
1605

Šeštadienį, balandžio 16 d., visoje Lietuvoje vyko pirmoji Nacionalinė miško sodinimo šventė. Šventė buvo organizuota siekiant įprasminti ir skatinti akademiko prof. Tado Ivanausko gamtosauginės veiklos tęstinumą, šalies gyventojų pilietiškumą bei socialinį aktyvumą.

Ši šventė neaplenkė ir VĮ Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos miškų. Nuo ryto žmonės rinkosi į šventę: kas tiesiai atvyko į sodinimo vietą, kas rinkosi į nurodytas vietas, iš kurių buvo nuvežti į šventę. Šventėje dalyvavo atstovai iš Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos, Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos, Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros, Kazlų Rūdos savivaldybės švietimo įstaigų, VŠĮ Kazlų Rūdos socialinės paramos centro. Dalyvavo Kazlų Rūdos klebonas Renaldas Janušauskas, miškų urėdijos esami ir buvę darbuotojai, taip pat kiti visuomenės bei bendruomenių atstovai. Šventės metu buvo apsodinta kirtavietė esanti Jūrės girininijoje.

Gausiai susirinkusius talkininkus (dalyvavo apie 80 žmonių) pasveikino miškų urėdas Linas Bužinskas. Apie sodinimo metodiką paaiškino bei talkininkus išsamiai instruktavo Jūrės girininkijos girininkas Kostas Silickas.

Padirbėta buvo apie dvi valandas. Su tokia gausa talkininkų pilnai buvo apsodintas paruoštas 2,1 ha plotas, pasodinta 7000 vnt. miškų urėdijos medelyne užaugintų eglės sodinukų. Po darbų dalyviai buvo apdovanoti prisiminimo ženkleliais bei pavaišinti girininko ant laužo paruoštu troškiniu.

Želdinkime, prižiūrėkime ir saugokime mūsų krašto žaliąjį rūbą.

Miško želdinimo ir apsaugos inžinierius Renatas Budrys

Nuotr. autoriaus


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.