Kazlų Rūdos vaikus kviečia įgyti supergalių

0
424

Lietuvos miestų bibliotekos plyšta nuo susidomėjusių vaikų, besirenkančių į Coder Dojo programavimo pagrindų kursus. Coder Dojo yra pasaulinis savanorių vedamas judėjimas, kuris skatina 7- 17 m. vaikus mokytis programuoti, kurti tinklapius, žaidimus ir kitais įdomiais metodais sužinoti daugiau apie technologijų pasaulį.

Coder Dojo idėją į Lietuvą atvežė skaitmeninius verslus praktiškai pažįstantis europarlamentaras Antanas Guoga. Jis, kaip aktyvus skaitmeninės rinkos darbotvarkės Europos Parlamente dalyvis, buvo pakviestas tapti šio tarptautinio projekto ambasadoriumi Lietuvoje. „Šiandieniniai vaikai daug laiko praleidžia prie kompiuterių. Šie programavimo kursai skatina susimąstyti, koks mechanizmas slepiasi už kasdienių žaidimų, demonstruoja, kad nėra taip sudėtinga suprasti tų mechanizmų veikimo principus. Dar daugiau, skatina vaikus pačius tapti dabar žaidimų, o ateityje – gal būt labai rimtų IT projektų kūrėjais“, – sako Coder Dojo Lietuva ambasadorius A. Guoga.

Pasikvietus į pagalbą dar dvi idėjos ambasadores – sėkmingiausio lietuviško startuolio „Vinted“ įkūrėją Mildą Mitkutę ir aktorę, visuomeninių akcijų iniciatorę Beatą Tiškevič – drauge su renginio #SWITCH! komanda 2016 m. Lietuvoje bus surengta 60 programavimo užsiėmimų vaikams – tiek berniukams, tiek mergaitėms. Tikimasi programavimo galiomis užkrėsti 6000 vaikų.

Kazlų Rūdoje Coder Dojo komanda lankysis balandžio 16 d. Projekto pristatymas ir pirmosios pamokos vyks savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 21, Kazlų Rūda). Pradžia – 11 val.

Vaikus programavimo paslapčių moko IT įmonėse dirbantys ir prie projekto savanoriškais pagrindais prisijungę profesionalai. „Žmonės, esantys IT pasaulyje, realiai mato šios srities perspektyvas. Jie geriausiai supranta, kodėl privalome vaikus rimtai sudominti technologijomis. Būtent todėl IT profesionalai taip noriai, be jokio atlygio jungiasi į Coder Dojo Lietuva projektą ir perduoda vaikams programavimo žinias, kad šie dideliais žingsniais galėtų judėti į priekį“, – sako A. Guoga.

Eimantas Zaranka, vienas Coder Dojo Lietuva mentorių teigia, kad nuo mažų žingsnelių, kurių šiandien mokosi vaikai atėję į užsiėmimus, prasideda kelias į rimtą programavimą. „Mažesnieji vaikai, kuriems dar nėra 13 metų, programuoja elementarius kompiuterinius žaidimus, pavyzdžiui, kaip įveikiant įvairias kliūtis, nukeliauti iš taško A į tašką B. Vaikams tai įdomu, tuo pačiu jie gauna programavimo pagrindus. Vyresnieji užsiima šiek tiek rimtesniu projektu – kuria asmenines interneto svetaines“, – sako E. Zaranka. Būtent tokie pirmieji programavimo žingsniai ne tik skatina mąstymą ir atsikleidžia nepažintus gebėjimus, bet ir sudomina vaikus technologijų pasauliu.

Šiuo metu pasaulyje yra apie 700 Dojo klubų 57 šalyse, kurie yra surengę tūkstančius renginių. Coder dojo Lietuva artimiausių užsiėmimų skirtinguose miestuose sąrašą ir laikus galite rasti svetainėje www.coderdojo.lt.

www.coderdojo.lt inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.