Kazlų Rūdoje surengtos kovinės savigynos varžybos

0
620

Balandžio 22-ąją, penktadienio popietę, miškų urėdijos sporto salėje pirmąkart organizuotas Kazlų Rūdos kovinės savigynos čempionatas.

Jame varžėsi dešimt šios sporto šakos atstovų. Varžybų dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes, kuriose ir aiškinosi, kas tos dienos varžybose yra pajėgiausias. Savo grupių nugalėtojais tapo J. Stankevičius, M. Arbataitis ir E. Leskauskas. Pastarasis kazlųrūdietis tapo ir absoliučiu varžybų nugalėtoju. Šioje įskaitoje antrąją poziciją iškovojo A. Janušauskas, trečioji vieta atiteko M. Arbataičiui. Grupės varžybose antrąsias pozicijas savose grupėse iškovojo M. Sabaliauskas, H. Leitys ir A. Janušauskas. Trečiąsias vietas užėmė: K. Janušauskas, K. Kirvelaitis, J. Lastinskas ir E. Bindokas.

Apie vykusių varžybų lūkesčius, Kazlų Rūdos sportininkų pasirodymą jose ir perspektyvas kalbamės su šios srities specialistu, sporto centro treneriu Aleksandru Kolkatovu:

– Ar jus tenkino dalyvių gausa, jų pademonstruota kovos technika?

– Varžybose dalyvavo tiek sportininkų, kiek ir buvo numatyta. Atsitiktinių asmenų, diletantų jose nebuvo, dalyvauti turėjo galimybę tik turintys tam tikrą įdirbį šios sporto šakos atstovai. Mano manymu, kalbant apie kovos techniką, visų sportininkų poslinkiai pirmyn yra gana akivaizdūs. Be abejo, tai tik pradinis etapas, pirmi įgūdžiai ir mano, kaip trenerio nuomone, pasirengti kitiems startams reikia dar didesnio įdirbio ir atsidavimo. Viskas priešakyje.

– Kuriuos sportininkus įvardintumėte kaip padariusius didžiausią pažangą?

– E. Bindokas ir K. Kirvelaitis visiškai neseniai pradėjo mokytis šios sporto šakos pagrindų, tad jiems varžybos buvo tik išbandymas. Kalbant apie kitus sportininkus, galiu drąsiai teigti, kad kiekvienas iš jų ženkliai patobulėjo. Varžybos parodė, kad išsiplėtė kovine savigyna užsiimančių asmenų judesių bagažas, ne vienas sportininkas išmoko gražių judesių kombinacijų, akivaizdžiai padidėjo galingumas.

– Kas jus nustebino varžybose? Ar favoritai pateisino lūkesčius?

– Kadangi savo sportininkus gana gerai pažįstu, todėl niekas nenustebino. Tiesa, kai kurių favoritų iškovotos vietos prasilenkė su mano asmeninėmis prognozėmis. Norėčiau pabrėžti, kad nebūtinai stipresni yra tie, kas laimėjo, tiesiog varžybinėje atmosferoje kai kurie sugebėjo geriau pritaikyti taktiką, kad pasiektų pergalę prieš savo oponentą.

– Ketinate ir ateityje rengti tokio pobūdžio varžybas? Ar jos plėsis?

– Mano supratimu, smūginės sporto šakos tikslai yra du – sustiprėti fiziškai ir dvasiškai bei įgyti praktinių gebėjimų apsiginti. Kriterijai, pagal kuriuos vertinu kovotoją, yra būtent praktiniai sugebėjimai, o ne sportinės varžybos. Viena vertus, ateityje viskas priklausys nuo sportininkų pasirengimo ir noro dalyvauti tokiose varžybose, antra vertus, kova vyksta pilnu kontaktu ir išlieka nemenka tikimybė gauti traumą, kuri gali turėti įtakos sveikatai. Mano, kaip trenerio interesas šioje vietoje ne tik išsaugoti, bet ir stiprinti sportininkų sveikatą.

– Artėja Kazlų Rūdos dziudo imtynių čempionatas, kuris bus rengiamas jau trečiąkart. Ko iš jo tikitės?

– Skirtingai nei pirmus du kartus, šįkart varžybos vyks kur kas geresnėmis sąlygomis – erdvioje sporto centro salėje ant naujo tatamio, todėl esu dėkingas sporto centrui ir savivaldybės vadovybei už sudarytas galimybes populiarinti šią sporto šaką. Šiais metais turėtų būti daugiau komandų, varžybų aplinka bus kur kas saugesnė nei anksčiau. Manau, kad solidžiau atrodys ir pats čempionatas.

Visiems dvikovės sporto šakų gerbėjams skubame pranešti, kad Kazlų Rūdos atviras dziudo imtynių čempionatas vyks jau šį sekmadienį, gegužės 1 d. Pradžia – 11 val.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.