Kai atrodo nebėra išeities, nebėra vilties…

0
723

„Juk turi būti metuose diena, kuri primintų, kad esame ne vien tik dėl savęs, bet ir dėl kitų“ (Eric Savaried)

Patys švelniausi augalai prasiskverbia per pačią kiečiausią žemę, per uolų plyšius. Taip ir gerumas. Koks pleištas, koks kūjis, koks taranas gali būti palygintas su gero, nuoširdaus žmogaus jėga?

Kovo mėnesio 18-19 dienomis Kazlų Rūdoje, kaip ir visoje Lietuvoje vyko pavasarinė „Maisto banko“ akcija.

Šių metų „Maisto banko“ akcijoje, vykdytoje „Maximos“ prekybos centre penktadienį ir šeštadienį Kazlų Rūdoje, produktus rinko dvi organizacijos, „Maisto banko“ partnerės – Vilkaviškio vyskupijos Kazlų Rūdos Caritas ir viešoji įstaiga Kazlų Rūdos socialinės paramos centras. Jiems talkino Vaikų dienos centro „Šypsniukas“ lankytojai, „Šiltų namų“ gyventojai, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokytojos Ramutės Atkočaitienės suburta moksleivių grupė, Kazlų Rūdos atviros jaunimo erdvės savanoriai, kurių akyse buvo matyti pulsuojanti viltis ir laimė padėti kitam. Nei vienas nežinome, kada galime susidurti su sunkumais gyvenime, nors esame tvirtai įsitikinę, kad Žmogaus nešališkumas, dosnumas gali atnešti džiaugsmo, sotesnį kąsnį stokojantiems, gerumo šilumos į skurstančiųjų namus. O kai darome gerus darbus, jaučiame, kad gyvename prasmingai.

Akcijoje dalyvavo 46 savanoriai, kurie atliko šias užduotis: kvietė pirkėjus paaukoti maisto produktų nepritekliuje gyvenantiems žmonėms, dalino skrajutes, priėmė aukojamus maisto produktus, rūšiavo juos.

Šios akcijos metu gerumu dalinosi daugiau žmonių nei praėjusios, surengtos rudenį – „Maisto bankui“ aukojo net 430 geradarių.  Surinkta 983 vnt. įvairių ilgai negendančių maisto produktų. Puikus rezultatas! Produktai bus naudojami vaikų dienos centre „šypsniukas“, Carito labdaros valgykloje, vaikų globos namuose maisto gaminimui, taip pat į sunkią situaciją patenkantiems asmenims.

Norėčiau pasidalinti šia istorija. „Vienas berniukas labai mėgo skaityti pasakas ir tikėjo viskuo, kas ten parašyta. Todėl jis ieškojo stebuklų ir gyvenime, bet negalėjo rasti nieko panašaus į savo mėgstamas pasakas. Šiek tiek nusivylęs savo paieškomis, berniukas paklausė savo mamos, ar teisingai jis elgiasi tikėdamas stebuklais. O gal jų nėra gyvenime?
Mano mielas vaike, – atsakė mama, – jei tu užaugsi geru žmogumi, tai visi pasakiški stebuklai tavo gyvenime būtinai išsipildys. Atmink: stebuklų neieškoma, pas gerus žmones stebuklai ateina patys…“

Taip, tikrai, stebuklai mūsų kelyje pasirodo ne savaime, tik gerų žmonių dėka, ypač tada, kai atrodo, kad nebėra išeities, nebėra vilties.

Nuoširdžiai dėkoju visiems „Maisto bankui“ aukojusiems žmonėms ir talkinusiems savanoriams!

„Maisto banko“ akcijos koordinatorė Danutė Berteškienė

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.