Jaunųjų išradėjų idėja pelnė apdovanojimą

0
336
Jaunieji robotikos mėgėjai už sukonstruotą taromatą pelnė Aplinkos apsaugos ministerijos atstovų simpatijas/Ž. Butanavičienės nuotr.

Marius ŽITKUS

Kovo 19 d. Litexpo parodų rūmuose, Vilniuje vykusiame kasmetiniame jaunųjų išradėjų konkurse „ROBOTIADA 2016“ Kazlų Rūdos pradinės moksleiviai laimėjo pagrindinį prizą.

Aplinkos ministerijos atstovus sužavėję mažieji kazlųrūdiečiai už itin sumaniai iš Lego robotikos kaladėlių sukonstruotą naujos kartos taromatą gavo pagrindinį prizą – ekskursiją į Nacionalinį lankytojų centrą, įsikūrusį šalies sostinėje.

Užsiėmimuose mokosi konstruoti ir programuoti

Vos prieš kelias savaites mokykloje įkurtą robotikos būrelį lankantys vaikai spėjo pamėgti naująjį užsiėmimą, o specialūs, lavinimui skirti Lego Education rinkiniai, atskleidė moksleivių gabumus. Pasak miesto pradinės mokyklos robotikos užsiėmimų vadovės, socialinės pedagogės Živilės Butanavičienės, naudojant Lego robotikos įrangą, vaikai mokomi konstruoti ir programuoti robotus, kurie gali ne tik judėti, tačiau ir reaguoti į aplinką, atpažinti spalvas, rasti kelią į jų nurodytą tikslą ar tiesiog perdėlioti daiktus.

Robotikos būrelis mokykloje veikia nuo kovo 1 dienos, o jame po pamokų įdomiai ir prasmingai laiką leidžia 30 pradinukų.  Ž. Butanavičienė pasakoja, kad įsteigti šį būrelį mokykloje pasiūlė VšĮ „Robotikos akademija“, Kazlų Rūdos švietimo įstaigą aprūpinusi reikiama įranga, kurios įsigijimą parėmė Europos Sąjunga. Lego robotikos rinkiniai skirti moksleivių lavinimui, o užsiėmimų metu vaikai žaismingai supažindinami su technologijų ir mokslo laimėjimais.

Vaikai mėgaujasi nauja veikla

Nors iki tol su konstravimu ir programavimu Ž. Butanavičienei neteko susidurti, visgi pedagogė nepabūgo naujojo iššūkio ir su mokyklos administracijos palaikymu ryžosi išbandyti save naujajame amplua.

Metų pradžioje „Robotikos akademijoje“ surengtuose mokymuose įgijusi reikiamas žinias, Ž. Butanavičienė šiuo metu dirba su žingeidžiais moksleiviais, kurie mėgaujasi konstravimu ir labai nelaukia užsiėmimų pabaigos. „Ši Lego robotikos programavimo kalba paprasta, vaikams suprantama ir tai jiems labai patinka,“ – vaikų užsidegimu žavisi pedagogė. Naująja vaikų veikla patenkinti ir jų tėveliai, kurie neretai paprašo Ž. Butanavičienės pasidalinti nuotraukomis iš vykstančių užsiėmimų. Į tris robotiados grupes suskirstyti pradinukai savo įgūdžius lavina kartą per savaitę. „Nors didžioji dauguma būrelį lankančių moksleivių yra berniukai, visgi čia yra ir mergaičių, kurioms puikiai sekasi konstruoti ir programuoti “, – pasakoja Ž. Butanavičienė.

„Būrelyje vaikams demonstruoju skaidres, kuriose pavaizduota kokia nors įtraukianti istorija. Pavyzdžiui, jei konstruojame beždžionę, tuomet prieš tai pasikalbame apie džiungles, jų išsaugojimą. Vėliau kiekvienas vaikas gauna užduotį, kurią atlieka su kompiuteriu. Pagal instrukciją surenkamas robotukas, o tada mes visi drauge jį programuojame, kad jis pradėtų veikti“, – robotikos būrelio patrauklumo paslaptimis dalinasi Ž. Butanavičienė.

Debiutavo ir nugalėjo 

Kovo viduryje Vilniuje vykęs Robotiados 2016 konkursas – pirmasis, kuriame dalyvauti ryžosi Kazlų Rūdos pradinės mokyklos atstovai. „Jame dalyvauti mus padrąsino bičiuliai iš „Robotikos akademijos“, nuolat besidomiantys, kaip mums sekasi ir siūlantys įvairią pagalbą. Nusprendėme, kad šis konkursas motyvuos vaikus ir toliau pažinti Lego robotikos pasaulį, tad išvykome į sostinę išbandyti savo jėgas,“ – prisimena Ž. Butanavičienė. Robotiados konkurse dalyvavo įvairaus amžiaus grupių vaikai. Komandos ieškojo sprendimų ir kūrė technologijas, kurios galėtų padėti išspręsti netinkamo atliekų tvarkymo, užterštumo ir ekologijos problemas jų mieste, šalyje ar net visame pasaulyje.

Moksleiviai iš Kazlų Rūdos varžėsi First Lego League (FLL) grupėje. Komandą sudarė 5 vaikai: Radvilė, Vilius, Paulius, Jogaila ir Vidmantas. Konkursui teko sukurti savo prisistatymą ir nusipiešti plakatą.  Sukonstruoti taromatą – pačių pradinukų idėja.  Nors jį kuriant neišvengta nesklandumų ir pritrūko priemonių, visgi sumanūs vaikai rado išeitį, o jų darbas pelnė pagrindinį konkurso prizą už įspūdingiausią idėją.

„Sužinoję, kad nugalėjo, vaikai neslėpė džiaugsmo. Juk tai viena iš pirmųjų jų pergalių demonstruojant sugebėjimus,“ – auklėtinių sėkme džiaugiasi robotikos būrelio vadovė Ž.  Butanavičienė.

Jau netrukus jaunieji išradėjai po atostogų grįš į mokyklą ir pradės dirbti su sudėtingesniais robotikos rinkiniais. Padrąsinti sėkmės, pradinukai svajoja apie būsimus konkursus ir galbūt dalyvavimą FLL lygoje. Ši lyga – tai pasaulinis LEGO robotikos konkursas, kuriame dalyvauja daugiau nei 26000 komandų iš 80 šalių, o dalyvių skaičius kasmet auga. Konkursui mokiniai ruošiasi beveik pusę metų – kiekvienais metais skiriama vis nauja tema, susijusi su pasaulio technologijų aktualijomis.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.