Eurostatas: Lietuvos valdžios deficitas 2015 m. – mažiausias ES

0
207
Valdžios sektoriaus balanso rodiklis 1995-2015 m. (proc. BVP)

Eurostatas paskelbė ES šalių, tarp jų ir Lietuvos, 2015 m. statistinius valdžios sektoriaus duomenis, kuriuose konstatuota, kad Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas pernai iš visų deficitą fiksavusių Europos Sąjungos (ES) valstybių buvo mažiausias. Trys ES narės pernai fiksavo perteklinius biudžetus: Liuksemburgas (1,2 proc. BVP), Vokietija (0,7 proc. BVP), Estija (0,4 proc. BVP).

Lietuvos valdžios deficitas taip pat mažiausias per šio rodiklio stebėjimo laikotarpį nuo nepriklausomybės atkūrimo ir sudarė tik 0,2 proc. BVP. Rengiant 2015 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą 2014 m. buvo numatyta, kad valdžios sektoriaus deficitas 2015 m. neviršys 1,2 proc. BVP.

„Toks išskirtinis rezultatas – tai ne tik statistika, rodanti sėkmingą ir efektyvų Vyriausybės darbą, tai ir labai konkretūs pinigai – apie 372 mln. eurų, kurių Lietuvai pernai nebereikėjo skolintis deficitui dengti. Kas lėmė šį rekordiškai mažą biudžeto deficitą? Pirmiausiai, dėl efektyvesnio mokesčių administravimo gautos 0,2 proc. BVP dydžio papildomos pajamos, kita priežastis – perteklinis (0,3 proc. BVP), geresnis nei prognozuotasis, savivaldybių biudžetų balansas bei svaresni nei prognozuoti „Indėlių ir investicijų draudimo“ bei socialinio draudimo fondų rezultatai“, – pažymėjo finansų ministras Rimantas Šadžius.

Finansų ministras taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad pernai 0,3 proc. BVP perteklius buvo fiksuotas vietos valdžios sektoriuje jau antrus metus iš eilės, kas 2015 m. savivaldybėms leido savo finansinį turtą (indėlius bankuose) padidinti nuo 146,5 mln. eurų iki 193,7 mln. eurų.

Finansų ministerijos inf.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.