Bibliotekoje surengta programavimo pamoka vaikams [VIDEO]

0
1057

 

Praėjusį šeštadienį, balandžio 16 d., Kazlų Rūdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo surengti programavimo kursai vaikams, kuriuos vedė pasaulinio savanorių judėjimo Coder Dojo atstovai.

Coder Dojo savanoriai moko 7- 17 m. vaikus ir jaunimą bei jų tėvelius mokytis programuoti, kurti tinklapius, žaidimus ir kitais įdomiais metodais sužinoti daugiau apie technologijų pasaulį. Šiuo metu pasaulyje yra apie 700 Dojo klubų 57 šalyse, kurie yra surengę tūkstančius renginių.

Coder Dojo idėją į Lietuvą atvežė skaitmeninius verslus praktiškai pažįstantis europarlamentaras Antanas Guoga. Jis, kaip aktyvus skaitmeninės rinkos darbotvarkės Europos Parlamente dalyvis, buvo pakviestas tapti šio tarptautinio projekto ambasadoriumi Lietuvoje. „Šiandieniniai vaikai daug laiko praleidžia prie kompiuterių. Šie programavimo kursai skatina susimąstyti, koks mechanizmas slepiasi už kasdienių žaidimų, demonstruoja, kad nėra taip sudėtinga suprasti tų mechanizmų veikimo principus. Dar daugiau, skatina vaikus pačius tapti dabar žaidimų, o ateityje – gal būt labai rimtų IT projektų kūrėjais,“ – sako Coder Dojo Lietuva ambasadorius A. Guoga.

Lietuvoje 2016 m. bus surengta virš 65 programavimo užsiėmimų vaikams ir jaunimui. Tikimasi programavimo „supergaliomis“ užkrėsti 6000 vaikų ir jaunuolių.

Kazlų Rūdoje vykusiuose Coder Dojo mokymuose susipažinti su programavimo pagrindais panoro 18 vaikų. Savo žiniomis su jais dalinosi mentoriai Tadas Šubonis, Aidas Šimkus ir Laura Stalnionytė, o spalvingas dovanas bei pirmuosius programuotojų pažymėjimus vaikams įteikė A. Guogo patarėja Eglė Eidimtaitė. „Kaip delegacijos vadovė labiausiai džiaugiuosi tuo, kad susirinko įvairaus amžiaus vaikai ir visų jų akys vienodai žibėjo noru mokytis ir kurti. Didžiausias mūsų projekto tikslas ir yra skatinti vaikų domėjimąsi naujausiomis technologijomis, kurti ir aktyviai jas naudoti savo kasdieniniame gyvenime. Kviečiu visus Kazlų Rūdos vaikus aktyviai dalyvauti Coder Dojo būrelyje ir tikiuosi visus sutikti rugsėjo 8-9 dienomis Vilniuje #SWITCH! renginyje, kur sieksime pasaulinio, daugiausiai programuojančių vaikų vienu metu, rekordo. Kviesime visus jus būti šio rekordo dalimi!,“ – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ sakė E. Eidimtaitė.

Coder Dojo būrelis savo veiklą Kazlų Rūdoje pradės balandžio mėnesio pabaigoje. Daugiau informacijos apie tai netrukus bus galima rasti svetainėje www.coderdojo.lt

„Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.