Biblioteka naktį – įkvepianti erdvė

0
364

Balandžio 23-29 dienomis tradiciškai jau 16-ąjį kartą Lietuvoje, švenčiama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė.

Kazlų Rūdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka su bičiuliais, kaip ir kasmet, prisijungia prie šios gražios šventės paminėjimo. Pirmuoju akordu Nacionalinei bibliotekų savaitei tapo renginys jaunimui „Biblioteka naktį – įkvepianti erdvė“. Balandžio 22 d. 20 val. į biblioteką rinkosi Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos 5 C klasės moksleiviai, vadovaujami auklėtojos Jūratės Banionienės. Gausų būrį vaikų džiugiai pasitiko bibliotekininkės: Rūta Liberienė, Inga Rutkauskaitė ir Kompiuterių tinklo administratorė Gintarė Jakevičienė.

Jauniesiems knygos bičiuliams papasakojome apie Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, jos reikšmę. „Knyga yra mūsų visų žinių ir mokslo pradžia. Tad šiandien ir sužinosime, ar jūs skaitote knygas, ar daug žinių sukaupėte skaitydami jas, o galbūt sužinosite ką nors naujo ir negirdėto. Linkiu būti aktyviems, draugiškiems vieni kitiems ir sėkmės“, – palinkėjo Bibliografijos ir informacijos sk. vedėja Rūta Liberienė.

Pavakarieniavę, salėje žiūrėjome kraštotyrinį filmą „Kazlų Rūda“. Po pažintinės ekskursijos bibliotekoje vyko „Knygos lobio paieška“. Gerokai po vidurnakčio, keturios komandos sprendė kryžiažodžius, žiūrėjome meninius filmus, prie parengtos parodų lentynos Šekspyrui, žvakių šviesoje, visi skaitėme poeziją, taip paminėdami anglų dramaturgo 400-ąsias mirimo metines.

Patirti įspūdžiai ir paslaptinga nakties biblioteka neleido nors kiek pailsėti, tad 6 val. ryto jau gėrėme arbatą su karštais blynais. Skirstytis nenorėjome, bet nuovargis diktavo savo taisykles. Tikimės, kad šis renginys biblioteką pavertė kitokia erdve, kur galima kitaip praleisti laisvalaikį, nes jaunimą traukia dar neatrasti, nepatirti dalykai. Surengdamos šį renginį norėjome parodyti, kad biblioteka – lanksti įstaiga, galinti prisitaikyti prie bet kokių lankytojų poreikių.

Rūta Liberienė,

Kazlų Rūdos savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos ir informacijos sk. vedėja

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.