Atėjus pavasariui šilumos kainos šalyje tirpsta

2
228

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina balandžio mėn. yra 5,43 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su kovu, mažėja 3,04 proc. Per metus vidutinė šilumos kaina sumažėjo 7,65 proc.

Dėl sumažėjusios iš nepriklausomų šilumos gamintojų pirktos šilumos kainos balandį, palyginus su kovo mėn., labiausia šiluma atpigo AB ,,Kauno energija“ aptarnaujamiems vartotojams – 12,80 proc. (0,79 ct/kWh su PVM), AB ,,Klaipėdos energija“ vartotojams – 4,47 proc. (0,27 ct/kWh su PVM). UAB ,,Litesko“ fil. ,,Druskininkų šiluma“ aptarnaujamiems vartotojams fiksuojama 3,88 proc. (0,25 ct/kWh su PVM) mažesnė šilumos kaina dėl pigiau įsigytos gamtinių dujų ir skalūnų alyvos žaliavos.

Anykščiuose balandžio mėn., palyginus su kovu, už šilumą reikia mokėti 3,84 proc. (0,24 ct/kWh su PVM) daugiau. Tai lėmė padidėjusios pjuvenų žaliavos kainos. Jonavoje fiksuojamas 3,65 proc. (0,19 ct/kWh su PVM) šilumos kainos pokytis, kurį lėmė perskaičiuojant bendrovės šilumos kainą įvertintos praėjusiais laikotarpiais negautos pajamos už kurą, susidariusios dėl prognozuotų ir faktinių kainų skirtumo. Dėl padidėjusios medienos kilmės biokuro žaliavos kainos ir brangiau pirktos šilumos iš nepriklausomo gamintojo 3,60 proc. (0,27 ct/kWh su PVM) didėjo šilumos kaina Telšiuose.

ŠILUMOS KAINA, LYGINANT SU kovo MĖNESIU, KAZLŲ RŪDOJE sumažėjo IKI 7,54 CT/KWH (BUVO 7,65 CT/KWH).

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos inf.

2 KOMENTARAI

    • kalnai pažadų buvo, dar daugiau pagyrų dėl „veiksmo“, o rezultate – šnipštas. Ir visur taip. Skystoki, švelniai tariant, tie mūsų socdemai, labai skystoki…

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.