Apie dovanas ir paskolas, gautas grynaisiais pinigais Marijampolės AVMI jau pranešė 32 asmenys

0
342

Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad šiuo metu Marijampolės apskrityje pranešimus apie gautas dovanas ar paskolas grynaisiais pinigais (forma PRC911) pateikę 32 gyventojai, todėl raginame būti aktyvesniems ir pranešimus teikti nelaukiant termino pabaigos.

Primename, kad Mokesčių inspekcijai pranešti apie dovanas ir paskolas, gautas po 2004 metų, turi gyventojai iki 2016-06-30. Pranešimą PRC911 teikti reikia, jei dovanas ar paskolas gavę gyventojai atitinka visas 5 sąlygas:

  1. paskolas ir dovanas gavo grynaisiais pinigais;
  2. nuo 2004 metų paskolas ir dovanas gavo iš nuolatinių Lietuvos gyventojų, užsienio fizinių asmenų arba užsienio juridinių asmenų;
  3. paskolų ir dovanų nebuvo privaloma deklaruoti Metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje, Metinėje gyventojo (šeimos) turto deklaracijoje, Nuolatinio Lietuvos gyventojo pranešime apie sudarytus sandorius arba Privačių interesų deklaracijoje;
  4. paskolos ir/ar dovanos buvo panaudotos (arba numatoma panaudoti) turtui, kurio įsigijimo vertė viršija 15 tūkst. eurų (iki 2014-12-31 – 50 tūkst. Lt), įsigyti nuo 2011 m. sausio 1 d.;
  5. sandoriai nėra notarinės formos.

Pranešimą, kaip ir deklaracijas, greičiausia ir patogiausia pateikti el. būdu per Elektroninio deklaravimo sistemą, arba užpildyti ir atnešti Mokesčių inspekcijos specialistui.

Gyventojui nepateikus PRC911 formos, gautomis dovanomis ar paskolomis jis negalės pagrįsti turto įsigijimo. Tokios gautos dovanos ar paskolas, apie kurias turėjo būti pranešta, pateikiant Gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją ar pranešimą, nebus laikomos turto įsigijimą pagrindžiančiu šaltiniu.

Tačiau jei gyventojo (ir jo sutuoktinio) gaunamos su darbo santykiais susijusios pajamos, individualios veiklos ar bet kokios kitos gautos pajamos buvo pakankamos turtui įsigyti ir pragyvenimo išlaidas padengti, PRC911 formos teikti nebūtina.

Daugiau informacijos – Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje www.vmi.lt arba paskambinus Mokesčių informacijos centro telefonu 1882. Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.