Seimas svarstys siūlymą V. Vasiliauską antrai kadencijai skirti Lietuvos banko valdybos pirmininku

0
210

Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja Lina Antanavičienė, vadovaudamasi Konstitucijos 84 straipsnio 13 punktu, Respublikos Prezidento 2016 m. kovo 21 d. dekretu Nr. 1K-601 „Dėl teikimo Lietuvos Respublikos Seimui skirti Vitą Vasiliauską Lietuvos banko valdybos pirmininku“, Seimui pristatė V. Vasiliausko kandidatūrą.

„Šiandien teikiamas kandidatas per pastaruosius penkerius vadovavimo Lietuvos bankui darbo metus įrodė savo profesinę kompetenciją ir gebėjimą strategiškai tiksliai nustatyti prioritetinius vadovaujamus institucijos veiklos tikslus, o tai ypač svarbu, kad įrodė ir gebėjimą juos realiai įgyvendinti“, – sakė L. Antanavičienė.

„Kalbant apie reguliavimą arba priežiūrą, sakyčiau vienas iš pagrindinių ateities darbų būtent būtų sėkmingas kredito unijų reformos pradėjimas, įgyvendinimas, tai, sakyčiau, pirmas prioritetas. Toliau rinkos stebėjimas ir esant reikalui aktyvavimas būtent mandato, t. y. reagavimas į pasikeitimus nekilnojamojo turto rinkoje ir trečias prioritetas, sakyčiau, būtų alternatyvių finansavimo priemonių skatinimas, t. y. įstatyminės iniciatyvos. Ir ketvirtas paminėtinas dalykas būtų pagrindinės sąskaitos iniciatyva, t. y. mokėjimų įstatymų pakeitimas, kuris netrukus turėtų pasiekti Seimą. Ir, be abejo, būsto paskolų direktyvos perkėlimas ir atitinkamai įstatymo pasiūlymas, kuris, sakyčiau, įverstų naujoves į bankų ir būsto paskolų gavėjų santykius, labiau apgintų vartotojo, kaip silpnesnės santykių šalies interesus“, – ateities darbus vardino V. Vasiliauskas.

Kandidatui atsakius į Seimo narių klausimus, nutarta pradėti svarstymo procedūras Seimo statuto nustatyta tvarka. Pagrindiniu komitetu Seimo nutarimo „Dėl Vito Vasiliausko skyrimo Lietuvos banko valdybos pirmininku“ Nr. XIIP-4178 projektui svarstyti paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas. Taip pat numatomi Seimo frakcijų susitikimai su kandidatu į šias pareigas. Preliminari svarstymo Seimo posėdyje data – balandžio 7 d.

Vadovaujantis  Konstitucijos 67 straipsnio 11 punktu, 126 straipsnio antrąja dalimi, Lietuvos banko įstatymo 10 straipsnio 4 dalimi ir atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento dekretą, Lietuvos banko valdybos pirmininką Seimas skiria penkerių metų kadencijai.

Seimo kanceliarijos inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.