Šalyje šilumos kaina mažėja, Kazlų Rūdoje – didėja

2
405
Šilumos kainos 2016 m. kovo mėn., ct/kWh su PVM.

Vidutinė Lietuvoje centralizuotai tiekiamos šilumos kaina kovo mėn. yra 5,60 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su vasariu, mažėja 1,93 proc. Per metus vidutinė šilumos kaina sumažėjo 10,88 proc. – skelbia Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).
Kovo mėn. mažiausia šilumos kaina yra Visagine (4,32 ct/kWh su PVM), didžiausia – Biržų rajone (9,73 ct/kWh su PVM).

Kovą, palyginus su vasario mėn., labiausiai šiluma atpigo Anykščiuose – 31,52 proc. (2,93 ct/kWh). Tai lėmė išaugusi biokuro dalis UAB ,,Anykščių šiluma“ kuro struktūroje – bendrovė pradėjo eksploatuoti naują biokuro katilą. Dėl pigiau įsigytų gamtinių dujų Visagine šiluma kainuoja 17,56 proc. (0,92 ct/kWh su PVM) pigiau, UAB ,,Balterma ir ko“ aptarnaujamiems vartotojams Vilniaus mieste fiksuojama 14,38 proc. (1,25 ct/kWh su PVM) mažesnė šilumos kaina.
UAB ,,Litesko“ fil. ,,Marijampolės šiluma“ Kazlų Rūdoje aptarnaujamiems vartotojams kovo mėn., palyginus su vasariu, už šilumą reikia mokėti 15,43 proc. (1,02 ct/kWh su PVM) daugiau. Tai lėmė perskaičiuojant bendrovės šilumos kainą įvertinta praėjusiais laikotarpiais pagaminto ir realizuoto šilumos kiekio neatitiktis bei padidėjusios nusidėvėjimo sąnaudos dėl įgyvendintos investicijos – pastatyta nauja katilinė ir trasa bei bendrovei nustojus pirkti šilumą iš nepriklausomo šilumos gamintojo.

Šilumos kaina, lyginant su vasario mėnesiu, Kazlų Rūdoje pabrango iki 7,65 ct/kWh (buvo 6,63 ct/kWh).

Dėl padidėjusios gamtinių dujų transportavimo kainos šiluma brango Akmenėje (10,98 proc. arba 0,65 ct/kWh) ir Birštone (9,04 proc. arba 0,49 ct/kWh).
Tarp penkių didžiųjų miestų kovo mėn. už šilumą mažiausiai moka Šiaulių, daugiausiai – Kauno gyventojai. Palyginus su vasariu, kovo mėn. labiausiai šiluma pigo Vilniuje – UAB „Vilniaus energija“ aptarnaujamiems vartotojams kaina mažėjo 5,57 proc. (0,36 ct/kWh). Tai lėmė mažesnės gamtinių dujų ir mazuto kainos, taip pat pigiau įsigyta šiluma iš nepriklausomų gamintojų. AB ,,Panevėžio energija“ šilumai gaminti naudojant daugiau biokuro, kaina panevėžiečiams mažėjo 1,14 proc. (0,07 ct/kWh).
Kituose didžiuose miestuose šilumos kaina kovą, palyginus su vasariu, nežymiai didėjo: Klaipėdoje ir Kaune dėl pabrangusio gamtinių dujų transportavimo, taip pat didesnės biokuro ir nepriklausomų gamintojų pagamintos šilumos kainos AB „Klaipėdos energija“ aptarnaujamiems vartotojams fiksuojama 4,86 proc. (0,28 ct/kWh) didesnė šilumos kaina, AB ,,Kauno energija“ aptarnaujamiems vartotojams – 2,83 proc. (0,17 ct/kWh). Šiauliuose dėl brangesnio biokuro šilumos kaina didėja 0,98 proc. (0,05 ct/kWh).
Per metus Vilniuje šilumos kaina sumažėjo 15,75 proc., Klaipėdoje – 12,21 proc., Šiauliuose –  9,51 proc., Panevėžyje – 7,60 proc., Kaune fiksuojamas nežymus augimas – 3,18 proc.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos inf.

2 KOMENTARAI

  1. M. Varaška čia labai gyrėsi, kaip kainas tvarkė važinėdamas į Vilnių, kaip viską sureguliavo ir suderino, kokia bloga buvusi valdžia buvo, kainomis nesirūpino. O rezultatas matom atvirkštinis. Nei ką sutvarkė, nei ką gero bendruomenės naudai padarė su tais važinėjimais.

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.