Nepriklausomybės dieną KASP bus perduoti „Neužmirštuolės“ akcijos metu paaukoti pinigai

0
315

2016 m. Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Lietuvoje trečiąkart surengta istorinės atminties akcija „Neužmirštuolė“. Visuomenė buvo kviečiama prisiminti kritusius kovoje už laisvę simboliniu gestu – prie širdies įsisegant neužmirštuolės žiedą.

Šiais metais pirmą kartą už simbolinę auką buvo galima įsigyti neužmirštuoles ir „Narvesen“ bei „Lietuvos spaudos“ prekybos vietose visoje Lietuvoje. Paaukoti pinigai skirti Krašto apsaugos savanorių pajėgoms paremti.

Nors aukos tokiu būdu buvo renkamos pirmą kartą, akcijos organizatoriai sako, kad Lietuvoje, kur aukojimo tradicijų beveik nėra, šiųmetiniai rezultatai maloniai nustebino. „Nuoširdus žmonių įsitraukimas į akciją ir aukojimas savanorių pajėgoms tik dar kartą parodo, kad esame pilietiški, jungiamės prie gerų idėjų, pasitikime savo krašto kariais savanoriais“, – teigia akcijos koordinatorė Aistė Gedvilienė.

Akcijos metu nuo sausio 5 iki vasario 8 d. iš viso surinkti 6474 eurai. Simbolinis surinktos paramos čekis KASP atstovams bus įteiktas kovo 11 d. Šalčininkų miesto centrinėje aikštėje minint Lietuvos nepriklausomybės dieną.

Kaip teigia Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas Artūras Jasinskas, esant dabartinei situacijai bet kokio dydžio, bet kokios rūšies piliečių parama savanorių pajėgoms yra labai svarbi. „Visuomenės palaikymas mums yra svarbu. Esame dėkingi istorinės atminties akcijos „Neužmirštuolė“ organizatoriams ir valstybės piliečiams už paramą“, – sako KASP vadas plk. A. Jasinskas.

Iš akcijos metu paaukotų lėšų už 5000 eurų Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujantiems kariams bus parūpintos karinės priemonės, kurios pagerins karių karinį pasirengimą. „Džiugu, kad akcijos dėka turėjome galimybę prisidėti ne tik prie istorinės atminties puoselėjimo, bet ir prie realaus Krašto apsaugos savanorių pajėgų pastiprinimo. Sausio 13-ąją Lietuva atsilaikė būtent dėl savanoriškai savo valstybę gynusių ir kraujo pralieti nepabūgusių drąsių Lietuvos piliečių. Suvokdami dabartinį geopolitinį kontekstą, turime tik dar labiau branginti laisvę ir investuoti į savo šalies nepriklausomybę“, – mano A. Gedvilienė.

Už likusią sumą – 1474 eurus – akcijos sumanytojai nupirks būtiniausių kario ekipuotės daiktų, kurie bus perduoti Ukrainos šalies gynėjams. Šių metų gegužę iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių suformuotas būrys vyks į Ukrainą mokyti ir treniruoti Ukrainos kariuomenės karių.

Akcijos „Neužmirštuolė“ rengėjų inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.