Mantas Varaška verčiamas atsisakyti Tarybos nario mandato

39
3629
Mantas Varaška. Asmeninio archyvo foto.

Šiandien Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos narys Mantas Varaška savo socialinio tinklo Facebook paskyroje pasidalino įrašu, apie jam partijos kolegų iškeltą ultimatumą atsisakyti Tarybos nario mandato arba priešingu atveju grės pašalinimas iš LSDP gretų. Pagrindinė įvardinama priežastis – Lietuvos laisvės sąjungos Kazlų Rūdos skyriaus vadovų Vytauto Kanevičiaus ir Valdo Kazlo grasinimas, jog nepašalinus M. Varaškos iš tarybos, LSDP bus metama iš valdančiosios daugumos.

 

Mantas Varaška:

„Vakar Suvalkijoje sulaukiau ultimatumo.
Kazlų Rūdos LSDP skyriaus bičiuliai pareikalavo, jog nedelsiant atsisakyčiau tarybos nario mandato. Kitu atveju bauginta pašalinti iš LSDP partijos narių.

Reikalavimo šaltinis – vietos Lietuvos laisvės sąjungos vadovų (Vytautas Kanevičius, Valdas Kazlas) grasinimas, jog nepašalinus manęs iš tarybos, LSDP bus metama iš valdančiosios daugumos.

Priežastys:
Nuolat priekaištauju dėl vilkinamų rinkimų programos darbų.
Per daug domiuosi savivaldybės viešaisiais pirkimais, atstovavimu Marijampolės atliekų tvarkymo centro veikloje.
Keliu per didelius iššūkius UAB „Kazlų Rūdos komunalininkas“ veiklai. Piktinuosi, jog delsiama svarstyti mano parengtą šios įmonės pertvarkos planą.

Pažymiu, jog savivaldybės daugumos programos esminiai punktai kol kas nevykdomi:
a) Daugiabučių namų bendrijų įsteigta – 0;
b) Daugiabučių namų bendrijų kūrimo, paramos eilutė nepadidėjo nei Euru (liko 300 Eur);
c) Daugiabučių namų atnaujinimas niekur nepradėtas;
d) UAB „Komunalininkas“ iki šiol neturi metinio veiklos plano, biudžeto plano.
e) UAB „Komunalininkas“ iki šiol neturi paslaugų užsakymo tinklapio, vieningos darbų apskaitos, darbų kokybės vertinimo;
f) Kazlų Rūdos butų šildymo kainos nesumažėjo ir dėl įvairių priežasčių greitai nesumažės.
g) Kol kas nesugebame užtikrinti, jog Litesko mokėtų katilinės vertę atitinkančia nuomą (450 Eurų per mėnesį…). Tuo tarpu vien metinis katilinės nusidėvėjimas yra ~ 450000 Eur.

Kitos partijos vadovų klausančių LSDP bičiulių spaudimui nepasiduosiu. Tarybos nariu tapau Kazlų Rūdos savivaldybės žmonių valia ir dėl svarbių rinkimų įsipareigojimų. Juos toliau vykdysiu, nepriklausomai nuo to, būsiu LSDP narys ar ne.“

Šaltinis: https://www.facebook.com/mantas.varaska1


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

39 KOMENTARAI

 1. Bet koks ultimatumas turi būti pagrįstas konkrečiais kaltinimais. Būtų labai įdomu juos pamatyti. Jei tai yra už neveiklumą ir įsipareigojimų nevykdymą – palaikyčiau. Tačiau paraleliai labai norėčiau matyti bendrai programos vykdymo progresą. Nor programa ir nekonkreti ir niekuo neįpareigojanti – būtų įdomu bent jau matyti, ar ta kryptimi einama.
  Nesu susipažinęs su realia situacija taryboje, tačiau Manto Varaškos keliamus klausimus tenka matyti ir iki šiol kažkokios nelogikos ten neįžvelgiau.
  Būtų puiku, jei kazluruda.info pasidomėtų nuodugniau šio atvejo aplinkybėmis ir informuotų plačiau.

 2. Manyčiau, kad meras Vytautas Kanevičius turėtų priekaištus reikšti savivaldybės administracijos direktoriui ir bendrapartiečiui Valdui Kazlui, o ne tarybos nariui Mantui Varaškai; jam jis turėtų padėkoti už tai, kad visi šie klausimai jų koalicijos partnerio yra nepaliekami be dėmesio. Ir dar – ne gerbiamieji ponai valdininkai išrinko Mantą Varšką ir ne jiems spręsti , būti jam Taryboje ar ne; taigi mielieji elkitės garbingai ir dirbkite.

 3. jeigu tai teisybė, tai čia jau teisėsaugos reikalas. Tarybos nario niekas negali šantažuoti dėl mandato, kurį jam suteikė rinkėjai

 4. Vargsas Mantas, niekas vilniuje nenori, niekas Kazlu rudoje jo nenori. Gal reiketu paciam kelti klausima: kodel???

 5. Pritariu Vytui , kur Mantukas buvo kur ėjo visur ilgai neužsibūna ir suniekuo nesutaria, jis pripažysta vieną tiesą ta savo ir kitos numonės jis negirdi. Problema yra pats M.Varaška, ir dar jis savoproblemą sprendžia,ne partijos viduje,o per žinesklaidą.Gaila man jo Vilniui prarado darbus, net socdemų deleguotam ministrui J.Pžėlai ir tam netiko. Palinkėčiau Varaškai problemų ir atsakymų ieškoti savo viduje.

  • Tikra tiesa, tik gaila pačio Manto straipsnyje ne visa tiesa parašyta, o viskas prasidėjo nuo to, kad jis pats posto pareikalavo, o ne nuo ultimatumo…

 6. Nepažystu per daug Varaškos, bet kiek teko girdėti jis nėra komandos žmogus,jis individualistas,jam geriau dirbti vienam.

 7. Yra toks liaudies posakis – vienas lauke ne karys. Įdomu dėl ko čia taip? Gal dėl to kad bande lįsti prie ale viešųjų pirkimų?

 8. Prie ko čia Kanevičius ar Kazlas. Varaška ne jų partijos narys. Savo poziciją šiuo atveju turėtų išsakyti ne tik Varaška. Kodėl niekas neklausia ir neviešina paties Kazlų Rūdos socdemų skyriaus nuomonės? Jei jau eskaluojama tokia problema , tai gal žiniasklaida gali pasidomėti Kazlų Rūdos LSDP skyriaus pirmininko Justo Kazlos nuomonės, mūsų vienmandatininko seimo nario J. Olekos ( jis irgi socdemas) ar jo padėjėjos A. Ramanauskienės, kas čia vyksta? Kad ir kaip Kanevičiui su Kazlu nepatiktų Varaška, jie niekaip jo negali ir negalės pašalinti ne iš savo partijos – tai ir kvailiui aišku. Tai gal problemos priežasčių ieškokit pas pačius socdemus. Kodėl išklausoma tik viena pusė?

 9. Bet kiek teko girdeti, iniciatyva atsisakyti mandato isejo is pacio Manto, del nesuderinamu pareigu, del darbo ministerijoje, is kurios naujas ministras isdarbino 🙂 Ir visas sis triuksmas vien del to, kad Mantas liko be darbo ir reikalauja partijos biciuliu posto Kazlu Rudoje. Graudu klausyti siu verkslenimu, ivilktu i sau patogu ruba…

 10. Varaska jau darosi panasus i Paksa: aplinka kalta, o jis sventa karve. Bet gal prisiminkite ir ankstesni Varasakos darba, kurio neteko ko gero del pradetu tyrimu-elektronikos platintoju asociacijoje. Skambejo visa ziniasklaida, o Varasaka i suns dienas dejo Aplinkos ministerija ir ministra. Na, nera nei sventasis, nei gelbetojas jis…:) Vilniuje jau nuo seimo laiku neturi autoriteto, nes tik regzdavo intrigas, lakste tai su Sacharuku, tai su Karaliumi, tai su valinsku, ieskojo saves…niekaip neatranda saves…vilniuje jau niekam nereikalingas, tai cia Kazlu Rudoje intrigas rezga ir sventaji vaidina

 11. Kazlų Rūdos mero ir jo partiečių vietoje po tokių socdemų demaršų mesčiau juos per bortą iš koalicijos. Seniai laikas grįžti prie praeitą kadenciją buvusių politinių partnerių. Nejauku klausyti posėdžių įrašų, kur skamba tik Varaškos kritika, kuriam niekas neįtinka, nei taryba nei administracija. O kiti socdemai tyli kaip vandens prisisėmę– nes turbūt nesupranta klausimų esmės – tam neturi nei žinių, nei kompetencijos. Šitai tarybai dar dirbti 3 metus, todėl pats laikas atlaisvinti visas socdemų užimtas vietas administracijoje, komunaliniame – susitaupytų krūva pinigų ir nusistovėtų ramybė bei normalus darbas. Matyt ne šiaip sau tautos posakis: įleisk paršą į bažnyčią, ant altoriaus užlips.

  • Tautos balse, geriau issipagiriok;) Nieko gero ir iš praeitos kadencijos nebuvo, nebent pats joje buvai, tuomet būtų suprantamas ir pateisinamas poziuris.

 12. Tikrai Varaškai reiktų ne ant kitų pulti, bet paieškoti problemų savyje arba kaip klasikas sakė „mūsyse“

 13. kai Varaška vadovavo jaunasūduviams ir dabartiniai Politikai, kaip žąsiukai klusniai vorele gageno iš paskos, kai vėliau lyg garvežys tempė visą socdemų rinkimų kampaniją, tai nebuvo nei konfliktinis, nei indvidualistas. Visi dabartiniai tarybos nariai nuo socdemų noriai ir su entuziazmu pasirašė po Varaškos kurta rinkimine programa. Tačiau daugumai socdemų priešrinkiminiai pažadai ir programiniai siekiai baigėsi sulig ta minute, kai patys ar jų artimieji gavo po šiltą valdišką kėdę. Gi Varaška nuosekliai reikalauja nepamiršti dalintų pažadų ir vykdyti įsiparegojimus. Tai kelia galvos skausmą garbaus amžiaus, savimi patenkintiems savivaldybės vadovams, kurie ir pagasdino savo koalicijos partnerius, kad išdrėbs visus iš rojaus sodų, jei kėdžių šildytojai nesusitvarkys su garsiai apie problemas kalbančiu bičiuliu. Naujieji politikos galiūnai su neregėtu entuziazmu atsuko nugaras savo buvusiam autoritetui ir griebėsi pačių drastiškiausių priemonių – gasdinimo ir spaudimo. Varaška savo darbą atliko, atitempė iki išsvajotų kėdžių , dabar jau nereikalingas. Juk valdiškos kėdės šiluma daug didesnė vertybė už rinkiminės programos vykdymą, už pažadus rinkėjams, už bičiulio palaikymą.

 14. Kiek žinia, ne Varaška šią koaliciją kūrė ir įtakojo, o Seimo narys J. Oleka. ,,Kuklusis“ Mantas per žiniasklaidą ir savo pasekėjus tiek sau nuopelnų prisiskyrė, kad net koktu… Visi politikai kalba, kad J. Oleka, būdamas socdemas ir vienmandatininkas šioje rinkimų apygardoje, labai norėjo, kad ir savivaldybėje socdemai būtų politinėje daugumoje. Tik dėl jo įtakos šiandien tokia koalicija. Bet laikas parodė, kad tokie vietiniai partneriai merui ir jo partijai tikras galvos skausmas ir rakštis geroje vietoje…

 15. Blynai svyla pačių socdemų virtuvėje, bet desperatiškai aiškinama, kad dūmų smarvė iš miesto katilinės 🙂

 16. Dar kartą perskaičiau: ,, Politinę evangeliją pagal Mantą“. Pakomentuosiu straipsnį savaip, iš to ką girdėjau iš Kazlų Rūdos politikų, kaip kai kuriuos dalykus suprantu, žinau iš aplinkinių.
  1. Man, kaip eiliniam piliečiui, visiškai nesuprantamas toks koks dabar yra UAB ,,Komunalininkas“ veiklos politizavimas, asmeninis politiko M. Varaškos kišimasis į savarankiškos, ūkine veikla užsiimančios įmonės darbą.
  2. gerb. Manto domėjimasis savivaldybės viešaisiais pirkimais labai jau savitas. Jam atrodo, kad darbus reikia atiduoti kažkam iš ,,savų“ – pvz. UAB Komunalininkui, net tada, kai įmonė neatitinka viešųjų pirkimų reikalavimų. Jo manymu darbus ši įmonė turėtų gauti kažkaip be eilės, o blogietė sav. administracija vis tiek jiems liepia eiti į konkursą pagal visus Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimus.
  3. Netenkina savivaldybės atstovavimas Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centre (MAATC). Kodėl? Gal todėl, kad p. Mantas palaiko labai gerus ryšius su kai kuriais MAATC vadovais, kurių užmojuose didelio turto pirkimas, kas labai išbrangintų atliekų tvarkymo kainas ir mūsų savivaldybės gyventojams. Administracijos ekologas J. Vitukynas – MAATC valdybos narys, kurio balsas labai svarbus ir kuris visaip priešinasi tokiems planams, nes nenori, kad šiukšlių išvežimas gyventojams brangtų. Mūsų politiko p. Manto planas – kažkokiu būdu iškrapštyti J. Vitukyną iš ekologo vietos, o tuo pačiu ir iš atstovavimo MAATC valdyboje. Tuomet kaip sakoma: ,,visi keliai į Romą“ būtų atviri… Retorinis klausimas: ką atstovauja p. M. Varaška, reikšdamas nepasitenkinimą J. Vitukyno darbu MAATC valdyboje?
  4. UAB ,,Kazlų Rūdos komunalininkas“ nėra privati M. Varaškos įmonė, todėl ne jis pagal savo asmeninę viziją turi parengti šios įmonės pertvarkos planą. Savivaldybės administracija (net ne taryba) yra 100 proc. Komunalininko akcijų valdytoja. Jei ir reikia ten kokios nors pertvarkos – tai sav. administracijos, Komunalininko valdybos (jei tokia yra) ir šios įmonės vadovybės reikalas – taip numato LR įstatymai, bet tikrai ne asmeninis p. Varaškos reikalas, kad ir kokiu svarbiu vietos politiku jis save laiko. Net ir jam neleista kištis į savarankiškos įmonės veiklą ir ją politizuoti.
  5. Dėl ketvirtame punkte išdėstytų priežasčių M. Varaška negali asmeniškai nurodinėti Komunalinio direktoriui pagal kokį planą ar biudžetą privalo ši įmonė dirbti. Kad ir kaip jis to siekia ir nori, jis negali nurodyti įmonės vadovui ką jam iš darbo atleisti, ką priimti, kokių politinių pažiūrų ar partijų atstovai turi dirbti šioje įmonėje.
  6. Ne savivaldybė ir ne Komunalininkas steigia daugiabučių namų bendrijas. Tai – gyventojų reikalas. Kai gyventojai inicijuos jų kūrimąsi ar susikūrę r kreipsis į savivaldybę ar komunalininką kokios nors pagalbos ir jos negaus – tada p. M. Varaška galės ir priekaištauti dėl bendrijų nebuvimo ar pagalbos stokos.
  7. UAB ,,Komunalininkas“ žino ir savo veiklos planus, ir savo biudžetą, ir galimybes. Jei tai neatitinka p. Manto asmeninės vizijos, tai dar nereiškia kad įmonė nedirba ar dirba tik blogai. Niekas nedraudžia p. Varaškai kurti savo ,,svajonių sodus“ – t.t. savo įmonę, pagal savo viziją, priimti į ją savo favoritus ir tvarkytis kiek fantazija leidžia. Taip politizuoti ir suasmeninti savarankišką savivaldybės įmonę neleidžia jokie LR įstatymai.
  8. Komunaliniame dirbantys žmonės ir iki Varaškos ,,valdymo“ tiksliai žinojo savo darbines funkcijas, turėjo ir turi pakankamus darbo krūvius. Kadangi dabar M. Varaška padidino Komunalinio administravimą, deleguodamas ten dar vieną ,,specialistą“ , tai tegul jis ir rūpinasi paslaugų užsakymo tinklapiu, vieninga darbų apskaita, darbų kokybės vertinimu – būtent tuo, ko M. Varaškai mirtinai reikia iš Komunalininko.
  9. Evangelijos pagal Mantą f) punktas prieštarauja paties M. Varaškos pasigyrimams, kad šildymo kainos ko ne jo asmenine iniciatyva sumažintos. Apie tai skaitėme praeitą rudenį ir šiame tinklalapyje, ir p. Manto asmeninėje facebook paskyroje. Kainos tik auga. Dėl to žmonėms liūdna.
  10. Visiems ( o ypač p. M. Varaškai ) labai gerai pagalvoti, kodėl būdamas Seime jis nepritapo ir pakeitė per keturių metų kadenciją net 5 frakcijas? Kodėl neužsibuvo nei viename darbe? Kodėl Kazlų Rūda dėl p. Manto ,,malonės“ kažkada neteko puikaus mero – V. Merkevičiaus? Kodėl p. Mantas neteko darbo elektronikos platintoju asociacijoje? Kodėl Kazlų Rūdos futbolininkai konfliktuoja su šiuo tarybos nariu ir t.t.
  11. Paskutinis punktas – palinkėjimas p. M. Varaškai: suaugti, subręsti, būti objektyviu. Nemaišyti asmeninių ambicijų ir ,,nemeilių“ su komandiniu darbu, racionaliais sprendimais. Linkiu ,kad Mantas augtų. Kad jis augintų ne savo ego, o pagarbą kitaip mąstantiems, kitų politinių pažiūrų žmonėms. Kad gerbtų vyresnius, kad išmoktų vertinti kitų žmonių gyvenimišką patirtį, nuoseklumą. Kad savo žinias panaudotų vieningam darbui, o ne destrukcijai, chaosui, atpirkimo ožių ieškojimui. Šiai koalicijai ( su Varaška, ar be jo) linkiu gero komandinio darbo ir susiklausymo.

  • Taip taip. O Varaska vaizduoja visagali… kaip tas asiliukas pasiruoses visus gelbet – reikia to ar ne, gali ar negali… visada toks buvo, apsaugok Dieve nuo tokiu politiku…

  • Manau tik reikėtų džiaugtis, kad bent kažkas rodo iniciatyvą, šiuo atveju p. Mantas. Kadangi Komunalininkas yra savivaldybės įmonė, ko pasekoje tapusi tarsi savotiška politinė prieglauda ir iš to išplaukia visas neukiskumas. Kuriami nereikalingi etatai, valdiškas transportas naudojasi asmeniniais tikslais t.y ir savaitgaliai, čia vardinti ir vardinti būti galima. O kas dėl pirkimų, tai kokias sąlygas nurodo sav.administracija tokie poto ir keliami kvalifikaciniai reikalavimai. Ukiskose savivaldybėse, kurios tikrai sąžiningai skelbia konkursus, dažnai mažos vertės konkursams net nukeliama jokie reikalavimai, apart kas pagal įstatymus priklauso, kad būtų legali įregistruota įmonė. Na bet tuomet būna daug dalyvių, maža kaina ir laimėtojas nebūna žinomas iš ANKSTO.

 17. Galima nemėgti Manto, bet taryba turi dirbti. Palyginkit Juozą ir mantą. Kyla klausimų? Kodėl beraštis turi gauti komunalininko svarbią kėdę? Už darbštumą rinkimų metu?

 18. Kiek daug dėmesio eiliniam tarybos nariui. Kas Jis – meras, mero pavaduotojas ? Kai tiek daug dėmesio – susireikšminimas tik didėja. O mano nuomone nėra nieko baisiau, už susireikšminusį politiką iš „smėlio dėžės“. Niekaip nesuprantu Manto. Socdemai Savivaldybės valdyme turi visus svertus – mero pavaduotoją , administracijos direktoriaus pavaduotoją, 6 tarybos narius koalicijoje t.y. daugumą ne tik taryboje , bet ir koalicijoje. O Mantas tik verkšlena, kad niekas nevyksta pagal jo norus. Jei nesugebat susitart Koalicijoj praktiškai sudarytoj iš 2 partijų, tai kaip Mantas planuoja dirbti Jo „svajonių koalicijoj“ su liberalais ir konservatoriais?

 19. Puikus gerb. Vytauto detalus komentaras, dešimt balų! Nėra nei ką pridėti, faktai patys kalba už save. Gaila, kad Kazlų Rūdoje labai jau mažai turime protingų žmonių, taip pat menkai ir sugebančių dirbti komandoje..

 20. Gaila, kad gerb. Mantas nepanoro kandidatuoti į mero postą…. Jis tikrai būtų buvęs išrinktas !!!
  Senoji gvardija ardosi paskutinėje savo kadencijoje… Graudu ponai. Jei jūs tokie diplomatiški, tai palikit patys savo arogancija ir autokratišką valdymą už durų.

 21. Pešasi valdžia lyg čia rimta savivaldybė būtų, pagal gyventojų skaičiu koks trečdalis Kauno ar Vilniaus eilinės seniūnijos… Ir ten susitvarko vienas seniūnas, o čia reikia ir mero, ir vicemero , ir direktoriaus, ir pavaduotojų… O paskui visi neturi ką veikti, tai intrigom užsiiminėja. Juokas ima iš tokios valdžios

 22. Jei kas paklaustų buvusių Manto klasiokų ir jo laidos absolventų, koks tai žmogus, pats gražiausias atsakymas būtų, kad labai sudėtingas. Visi kiti apibūdinimai netinkami rašyti viešai dėl etinių sumetimų, nes nieko gražaus ir gero niekas nepasakytų. Gaila Manto mamos, kuri būdama puiki specialistė ir geras žmogus, turi matyti tokias sūnaus daromas nesąmones. O Mantas taip iš neužaugo. Kaip ir vaikystėje – smėlio dėžėje visi žaislai turi būti tik jo. Pats muša, pats ir rėkia.

 23. Visi pikti ir pavydus komentarai apie gerb. Varašką, grynai iš pavydo ir noro jį sumenkinti rinkėjų akyse. Ech, tas lietuviskas charakteris…
  Pasakykit, mielieji komentatoriai, ką jūs buvot pasiekę savo jėgomis, būdami jo metų. Kuris buvot išrinktas seimo nariu,o gal turit daktaro laipsnį…?
  Tik džiaugtis reikia, kad jis nepamiršta savo gimto mietelio.

 24. Gražiai gražu , kaip iš pavydo ,lietuviško baisaus pavydo , į komentarus įveliam , net ir artimuosius.Rašom apie kitus, prisiminimus ,o iš pykčio pamirštam komentaruose įvardinti save . Man atrodo ,kad dauguma komentatorių toliau ,kaip geležinkelio pervaža nelabai jau kur toliau ir buvo. Aišku ,jeigu pajudini ramų širšių lizdą ir dar pasakai daug tiesos, ir nebijai išreikšti savo nuomonę vienu ar kitu klausimu , tai tave gatavi sutrypti su žemėmis.Šimtu procentų pritariu Kaziui. Visiems komentatoriams ir ne tik jiems , norėčiau palinkėti sveikų, linksmų ,šiltų Šv. Velykų.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.