Kazlų Rūdos savivaldybės mokytojų konferencija „Sėkmingo mokymo (si) link“

1
1115

Kovo 22 d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje vyko Kazlų Rūdos savivaldybės mokytojų konferencija „Sėkmingo mokymo (si) link“, kurioje dalyvavo 70 savivaldybės mokyklų mokytojų ir svečių (mokytojų) iš Marijampolės savivaldybės.

Konferenciją organizavo Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija. Tikslas – gerosios patirties sklaida apie sėkmingą ir kūrybišką mokymą (si). Mokytojų bendravimo ir bendradarbiavimo skatinimas.

Konferenciją pradėjo ir sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė Irena Raulinaitienė.

Švietimo skyriaus vedėja Beta Zaveckienė, palinkėjusi visiems darbingos konferencijos, pristatė įžanginį pranešimą „Švietimo sistema skatina ar žlugdo vaiko norą pažinti?“

Toliau vienas po kito sekė įdomūs, naudingi pranešimai, akcentuojantys sėkmingų   metodų ir būdų patirtį pamokose, įvairiose ugdymo veiklose. Dalis pranešimų buvo parengti su praktinėmis užduotimis.

Pranešimus pristatė:

Daiva Šalkevičienė, Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos vadovė – „Tvarios mokyklos bendruomenės kūrimas“.

Regina Akelaitienė, Plutiškių gimnazijos lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja – „Mokymosi aplinkos įtaka mokinių ugdymo (si) motyvacijai“.

Norgenija Steponaitienė, Bagotosios pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui – „Aktyvus mokymasis pamokoje“.

Odeta Pučinskienė, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos teatro mokytoja metodininkė –

„Žaidimas – sėkmingos pamokos pradžia“.

Sigita Urbonienė, Antanavo pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja – „Mokymasis bendradarbiaujant (socialinis ir emocinis mokymasis)“.

Renata Gurgždaitienė, Kazlų Rūdos „Elmos“ mokykla-darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui – „Projektinių veiklų teikiamos galimybės ugdant mokinių kompetencijas“.

Jurga Kvietkauskienė, Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja – „Tarptautinių projektų patirtis“.

Rita Martinkienė, fizikos mokytoja metodininkė, Daiva Vaišnorienė, matematikos mokytoja metodininkė, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija – „Gabių ir talentingų vaikų ugdymosi galimybės projektinėje veikloje“.

Išklausę pranešimus, konferencijos dalyviai, pasiskirstę į grupes, aptarė ir reflektavo kuo naudinga buvo ši konferencija, ko iš jos tikėjosi ir ką gavo, kas pavyko, ką buvo galima daryti kitaip. Kartu su grupių moderatoriais, išgryninę savo grupės mintis, jas pateikė visiems dalyviams.

Keletas minčių iš mokytojų refleksijos: „ Puiki konferencija. Viskas pateikta trumpai, aiškiai, konkrečiai“, „gavome nemažai idėjų, ypač užnorino projektinė veikla“, „gavome praktinių patarimų“, „pranešimai įdomūs ir išsamūs‘, „norisi pačiam pritaikyti išgirstas naujas idėjas“, „tai gražaus bendradarbiavimo tarp mokyklų pavyzdys‘, susipažinome su kitų bendruomenių veikla“, „siekti, kad konferencija būtų organizuojama, kviečiant ir kitų savivaldybių mokytojus“.

Apibendrinant konferencijos darbą, gimnazijos direktorė Irena Raulinaitienė, kalbėjo: „konferencijos yra svarbi tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo forma. Jos sudaro sąlygas mokytojams tobulėti, semtis naujų idėjų, kurti, dalintis patirtimi. Šią konferenciją organizavome antrą kartą ir džiugu, kad joje dalyvavo visos savivaldybės mokyklos. Džiaugiamės dalyvių susidomėjimu, lektorių parengtais įdomiais pranešimais, gerais vertinimais, atsiliepimais ir tikimės, kad konferencija taps tradicine“ .

Organizatoriai


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 komentaras

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.