Ekologinis švietimo projektas „Išsaugokite mums Žemę“

0
283
?

Kovo 20 dieną mūsų šalis mini Žemės dieną. Šios šventės tikslas – ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Todėl kovo 7-18 dienomis Kazlų Rūdos pagrindinėje mokykloje vykdomas ekologinio švietimo projektas „Išsaugokite mums Žemę“. Jis prasidėjo susitikimu su Metelių regioninio parko lankytojų centro administratoriumi Artūru Pečkiu. Buvo kalbama temomis „Biologinės įvairovės apsauga“ ir „Kraštovaizdžio tvarkymas ir išsaugojimas“.

Projektas-Issaugokite-mums-zemePirmų dviejų pamokų metu 6-8 klasių mokiniai ir Gamtosauginės mokyklos programos nariai bei dalyviai dalyvavo diskusijose apie lankytinus Lietuvoje regioninius parkus. Populiariausi edukaciniai užsiėmimai – „Tarpežerio miškais ir pelkėmis“, „Pelkės ekosistema“, „Migruojančių paukščių prieglobstis“. „Metelių regioninio parko lankytojų centro ekspozicija įrengta, įgyvendinant ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas). Prie lankytojų centro pasitikęs balinis vėžlys jus lydės po visą ekspoziciją. Šie visoje Europoje reti ropliai gyvena ir veisiasi pietinėje parko dalyje“,- pasakojo A. Pečkys. Vėliau vyko viktorina „Lietuvos saugomos teritorijos“. Džiugu, kad 6-8 klasių mišrios mokinių komandos intensyviai dirbo, rinkdamos atsakymus iš žemėlapių ir knygų. Susitikimo metu sužinojome daug naudingos informacijos apie Metelių regioninio parko veiklą, paslaugas.

Projekto koordinatorė

Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Žemaitienė

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.