Debesys susikaupė, bet lietaus neprišaukė

1
565

Praėjusį savaitgalį viešumoje pasirodęs Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos nario Manto Varaškos viešas pareiškimas apie jam partijos kolegų iškeltą ultimatumą atsisakyti Tarybos nario mandato arba grasinimą pašalinti iš LSDP gretų, sukėlė politinių diskusijų audrą.

Opozicijoje esantys konservatorių ir liberalų politikai nesistebi tokiu viešu santykių aiškinimusi, nes įtampa koalicijoje matoma plika akimi, o politiniu spaudimu kaltinami partijos kolegos ir koalicijos partneriai atmeta tokius M. Varaškos priekaištus. Vertindamas politinę situaciją Kazlų Rūdoje, politologas, Rytų Europos studijų centro vadovas Laurynas Kasčiūnas sako, kad partijų atstovai turėtų elgtis atsakingai, nes politikų kivirčai mažina gyventojų pasitikėjimą savivalda.

Socialdemokratai situacijos nedramatizuoja

Savivaldybės mero pavaduotojas, LSDP Kazlų Rūdos skyriaus pirmininkas Justinas Kazla teigia, kad viešumoje pasirodę teiginiai apie kilusį kofliktą nėra visiškai teisingi. „Tokie teiginiai ištraukti iš konteksto. Apie Manto Varaškos pašalinimą iš LSDP gretų kalbos nebuvo. Kaip ir nėra, ir negali būti grasinimų dėl socialdemokratų pašalinimo iš valdančiosios koalicijos. Keista, kad mes vaizduojami kaip posūniai, kuriuos neva kiti stumdo“, – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ sakė J. Kazla. Politiko teigimu, socialdemokratai apie M. Varaškos pasitraukimą iš Tarybos nesvarsto: „Laukiame jo pačio apsisprendimo. Šiuo metu jis pats nežino ar nori dirbti Vilniuje, ar nori dirbti Kazlų Rūdoje. Kaip viskas bus, dėliosis šiomis dienomis, tai priklausys nuo jo“.  J. Kazla tikina, kad situacija nėra tokia, kaip bandoma ją pavaizduoti, tačiau nepritaria partijos kolegos sprendimui santykius pradėti aiškinti viešai. „M. Varaškos elgesį pavadinčiau impulsyviu. Jis tiesiog pasikarščiavo“, – situacijos nedramatizuoja vietos socialdemokratų lyderis.

Koalicijos partneriai kaltinimus atmeta

Lietuvos laisvės sąjungos (LLS) Kazlų Rūdos skyriaus pirmininkas Valdas Kazlas kratosi kaltinimų politiniu spaudimu. „Mes net nesvarstėme tokio klausimo. Nebuvo jokio spaudimo. Tegul kiekvienas susitvarko savo kieme. Nenorime veltis į šį reikalą“, – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ situaciją komentavo V. Kazlas. „Sudarėme koalicijos sutartį ir nesvarstome jokio jos nutraukimo varianto. Apie jokius M. Varaškos minimus spaudimus nenorime nieko girdėti. Tai yra jų skyriaus reikalas. Kokius jie turi narius, su tokiais mes bendraujame. Neturėjome jokių pokalbių nei dėl koalicijos likimo, nei dėl M. Varaškos pasisakymų“, – kaltinimus ryžtingai atmeta LLS Kazlų Rūdos skyriaus pirmininkas. V. Kazlo nuomone, toks Tarybos nario poelgis nederamas ne tik koalicijos partneriui, bet ir apskritai bet kuriam žmogui, dirbančiam komandoje. Politikas įsitikinęs, kad vidines problemas socialdemokratai turėti tvakytis partijos viduje, o ne viešumoje.

Opozicija situaciją vadina dėsninga

Savivaldybės tarybos opozicijoje esantys politikai neskuba naudotis oponentų gretose kilusia įtampa ir šiuo metu stebi situaciją. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Kazlų Rūdos skyriaus atstovas Taryboje Remigijus Navickas viešą M. Varaškos pareiškimą atsargiai. „Jei minimi dalykai yra tiesa, tuomet viešumą vertinu teigiamai – Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojai turi žinoti kas vyksta,“ – savo nuomonę dėstė politikas. „Kilusi įtampa valdančiojoje koalicijoje yra dėsningas reiškinys, kuris anksčiau ar vėliau turėjo įvykti. Dirbu taryboje antrą kadenciją, tačiau tokio chaoso, koks yra šioje taryboje nelabai galėjau įsivaizduoti. Visą laiką skubama, nėra jokios sistemos, jokio planavimo“, – valdančiosios daugumos darbą kritiškai vertina R. Navickas. Politikui viešas Tarybos kolegų santykių aiškinimasis nepriimtinas.

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Kazlų Rūdos skyriaus narys, opozicijos lyderiu tituluojamas Aidas Vaišnora, teigia, kad „tai ką teko matyti Tarybos posėdžiuose ir tai kokia informacija pasirodė viešoje erdvėje, rodo jog socialdemokratų gretose nėra vieningos nuomonės kai kuriais savivaldybės veiklos klausimais“. Politiko teigimu, M.Varaškos pažerti priekaištai byloja apie nevykdomus į savivaldybės valdančios daugumos programos punktus.

„Manau, kad tai reiškia, jog vykdant valdančios koalicijos programą iškyla didesnių nesutarimų, nei buvo tikėtasi ją kuriant ir pasirašant“, – sakė A. Vaišnora.

„Kuo politikoje daugiau viešumo, tuo aiškiau visiems kas vyksta ir kodėl priimami vienokie ar kitokie sprendimai. Kur daug viešumo, ten nelieka vietos apkalboms, įvairioms sąmokslo teorijoms ir interpretacijoms“, – viešo oponentų santykių aiškinimosi privalumus įžvelgė opozicijos lyderis.

Politologo L. Kasčiūno komentaras:

„Skaidri politinė sistema yra demokratijos pagrindas, tiek nacionaliniu lygiu, tiek savivaldos. Todėl ir politinės partijos, ir politikai turi elgtis atsakingai. Vietos socialdemokratų partijos atstovų keliamas ultimatumas žmonių išrinktam tarybos nariui atsisakyti mandato už tai, kad jis, jausdamas atsakomybę prieš rinkėjus, principingai vertina valdančiosios daugumos darbus, taip pat koalicijos partnerių grasinimai, to nepadarius, šalinti socialdemokratus iš valdančiosios daugumos mažina gyventojų pasitikėjimą savivalda. Savivaldybės politikai turi skaidriai ir atsakingai spręsti vietos gyventojams aktualias problemas bei deramai atstovauti jų interesams, o ne antidemokratiniais metodais ginti savo mundurą.“

„Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.

 

 

 

1 komentaras

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.