Ar už Tarybos nario pareigų atlikimą turi būti mokamas atlyginimas? [APKLAUSA]

8
613

Kovo 16 d. savivaldybės politikai ketina tvirtinti Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos narių darbo laiko apmokėjimo tvarkos aprašą, kuris jiems leis tikėtis atlygio už darbą Taryboje. Tarybos nario atlyginimas būtų apskaičiuojamas pagal Lietuvos ūkio vidutinio mėnesio darbo užmokesčio (VMDU) dydį, taikant koeficientą 0,7 (šiuo metu bruto VMDU siekia 756,9 Eur)  ir atsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką.

Kaip vertinate tokį politikų norą? Kviečiame dalyvauti apklausoje ir išreikšti savo nuomonę.

 

8 KOMENTARAI

 1. O kam uz dyka sedeti posedziose? Juk tai atima laiko. Tik problema, kad tie posedziai dubliuojasi su daugumos tarybos nariu valdisku darbu. Tai iseis taip kad bus mokama dvigubai uz ta pati laika 🙂 Logikos irgi nelabai…

 2. Iš 60 savivaldybių 59-se tarybos nariai gauna atlygį už darbą tarybose jau ne vieną kadenciją. Oi tai amžiaus nusikaltimas… Ant baslių juos visus pamaut!!!! 😀

  • Gauti atlyginimą už darbą – savaime suprantamas dalykas. Pritariu tokiam politikų pasiryžimui. Be abejo, rinkėjus tai kažkiek laiko erzins, bet juos ir šiaip iš principo viskas erzina.
   Man kur kas įdomiau sužinoti – ar tai, kad politikai gaus pinigus iš mokesčių mokėtojų kišenių, turės įtakos jų priimamų sprendimų kokybei? Sumažės politinių rietenų dėl niekų? Jie taps labiau atskaitingi rinkėjams? Sutinku mokėti tik už gerai atliekamą darbą. Tačiau iš to, ką matau taryboje dabar, atlygio verti vos 4-5 politikai. Kitiems tiesiog nuskils puiki proga pasilepinti mokesčių mokėtojų pinigais. Kita vertus, po tokio jų žingsnio turėtų sekti rinkėjų atsakas – ypatingai skrupulingai vertinti politikų darbą ir reikalauti atskaitomybės už gaunamą atlyginimą.

 3. Įdomu, kurie čia jau tokie vargšai, kad reikia tų kelių papildomų eurų per mėnesį? Manau kad daugumai bus gėda balsuoti už. Ir dar l. įdomus punktas yra, kad gali pats tarybos narys prisirasyti valandų papildomai, berods iki 40 per mėnesį, atseit laikas skirtas pasiruošimui ir bendravimui su rinkėjais. Manau čia ir pagrindinė esmė yra, o ne ta viena ar kelios valandos posėdyje pusiau pramiegotos ar telefonu prazaistos.

  • as irgi sutinku su jumis: cia tie veikejai ir deklaruos ta papildoma darba namuose 😀 kai turbur nei vieno sprendimo projekto nebuna perskaite, bet del apmokejimo tai tikrai persiskaitys

 4. Tas, kas dirbo(dirbo, o ne dalyvavo) kokioje nors visuomenineje organizacijoje, supranta, kiek tai atima laiko. O tarybos nariai privalo tokioms veikloms skirti daug laiko. Net ir dalyvaudami bendruomeninese sventese jie atima laika is savo seimu. As uz atlyginimus.

  • Vargšai,jie vargšai, laiką atima iš jų – o ko jie ten kaip velniai raunasi į tą tarybą? Kai būna rinkimai- tai visuomenės labui,o paskui vargšai ,iš šeimų laiką atima. Tegul apsisprendžia. Nesam tokie turtingi, pradinėje mokykloje sporto salės ištisos kartos neturi, o čia mat vargšus remsime. Tegul eina dirbt ir užsidirbti.

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.