Stambi kupiūra sukėlė įtarimų

5
909

Šią savaitę į „Kazlų Rūdos laikraščio“ redakciją kreipėsi skaitytoja, kuri pateko į nepatogią situaciją mieste veikiančiame prekybos centre „Maxima“.

Pasak Kazlų Rūdos gyventojos B. M. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – red.past.), ji prekybos centre nebuvo aptarnauta dėl kasininkei pateiktos neva netikros 50 eurų kupiūros. „Nustebau, nes ši kupiūra vos prieš keliolika minučių man buvo išmokėta „Lietuvos pašto“ skyriuje“, – pasakojo B. M. Moteris su parduotuvės kasininkės nepriimtu banknotu grįžo atgal į pašto skyrių, kuriame pinigų tikrinimo aparatas neužfiksavo jokių įtarimų keliančių požymių. Sutrikusi pirkėja dar sykį grįžo į „Maximą“ ir su pirkinių krepšeliu nukeliavo prie kasos. Deja, ir šį kartą prekybos centro pinigų skaitymo aparatas atsisakė atpažinti nelemtąjį 50 eurų banknotą. Pardavėjai nesutikus priimti įtartinųjų eurų, pirkėjos pageidavimu, aiškintis konflikto dėl galimai padirbtų pinigų į „Maximą“ atvyko Kazlų Rūdos policijos komisariato pareigūnai. Pareigūnai įsitikino, kad parduotuvės pinigų aparatai nepriima kupiūros ir drauge su B. M. nuvyko į „Lietuvos pašto“ skyrių, kuris išdavė eurus. Pašto pinigų tikrinimo aparatas kupiūrą… ir vėl atpažino.

Siekiant išspręsti problemą, Kazlų Rūdos gyventojai nelaimingasis 50 eurų banknotas buvo pakeistas.

Skaitytoja B. M. klausia – ar gali būti, kad vienoje įstaigoje eurai pripažįstami tinkamais, o kitoje – jie kelia įtarimų? Galbūt tai pinigų tikrinimo aparatų kaltė?

„Kazlų Rūdos laikraštis“ dėl minėtos situacijos kreipėsi į UAB „Maxima LT“ Komunikacijos skyriaus vadovę Renatą Saulytę, kuri sutiko pakomentuoti šį įvykį:

„Siekiant užtikrinti skaidrų valiutos cirkuliavimą prekybos tinkle „Maxima“, banknoto tikrumą kiekvieno apsipirkimo metu mūsų darbuotojai tikrina euro klastotes atpažįstančiais aparatais. Kilus įtarimui, kad klientas bando atsiskaityti galimai netikru euro banknotu, iškart kviečiama policija, kadangi mūsų apsaugos darbuotojai neturi įgaliojimų valdyti tokio tipo situacijų. Šiuo atveju policiją iškviesti paprašė pati klientė. Kasininkai – pardavėjai banknotus net ir aparatui parodžius signalą, kad banknotas galimai netikras, pakartotinai tikrina net  kelis kartus. Šįkart banknotas buvo tikrinamas ne tik kasoje, kurioje apsipirko klientė, bet ir vyr. kasininkės kabinete. Ten banknotų tikrintuvas taip pat neatpažino minėto banknoto, tad darbuotojai elgėsi pagal visas įmonėje galiojančias taisykles ir banknoto nepriėmė.

Kartais pasitaiko, kad tikrintuvas ne iškart atpažįsta pateikiamą banknotą, tad jis tikrinamas kitose kasose, bet kad banknoto neatpažintų visi tikrinti aparatai – pirmas kartas. Mes naudojamės tik sertifikuotais banknotų atpažinimo aparatais, kurie kartas nuo karto tikrinami, kad panašių situacijų nepasikartotų.“

„Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.

5 KOMENTARAI

  1. Tikra tiesa, maksimoj seni aparatai, tiek pinigus iš 10 karto nuskaito, tiek pačias maximos korteles po 10 kartų brauko, o tai sukelia mums kaip pirkėjams didelių nepatogumų. Ir tegul čia labai nesigina, nes kituose miestuose kažkodėl to nebūna, į provinciją nenorėjo investuot gerų aparatų, tai suvežė atliekas, todėl taip ir gaunasi. Todėl labai palaikau moterį kuri išdryso pasiskūsti.

  2. Taip tikra tiesa!Jau ne pirma karta tokie dalykai vyksta!Ir visada pirkejas lieka kaltas,bet maxima del senu aparatu nieko nedaro!GEDA MAXIMAI!

  3. As nuejas su 20e maximoj kur perlo terminalas toj kasoj moket norejau o neprieme . O as gavau ta 20e is iki parduotuves kazlu rudos centre.

  4. mūsų MAXIMA dėl panašios problemos taip pat turėjau bėdų. Bet su litais, prieš pat keičiantis į eurus, 2014 gruodį. SEB bankomatas išdavė su kt. pinigais 20 litų kopiūrą. Iš karto užėjau į Maxima apsipirkti. Prie kasos tikrinimo aparatas atmetė mano pinigus. Dar kartą patikrino – vėl atmetė. Pardavėja pakėlė triukšmą, prikabino man aferizmą. Dėl šventos ramybės sumokėjau kt. kopiūra. Kt. dieną tą atmestą patikrinau SEB banke Kaune. Pinigai buvo ir tikri, ir galiojantys. Tačiau iš pirmesnių kopijų leidimo. Vadinasi – mūsų maxima aparatai tikrai netobuli. Geras aparatas turi atpažinti visus tikrus pinigus, nežiūrint kokioje ES šalyje jie leisti.

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.