Sėkmingi „Dainų dainelės“ metai Kazlų Rūdos vaikams

0
1016

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė” – tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių, ilgametes tradicijas turinčių ir tęsiančių šalies muzikinių renginių.

„Dainų dainelė“ siekia puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius. Dar nuo 1974 m. rengiamas ,,Dainų dainelės“ konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė jau ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką.
Kas du metus šiame projekte dalyvauja 3 – 19 metų vaikai ir mokiniai iš visų 60–ties Lietuvos savivaldybių. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis,  ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą. Vertinant ansamblius, dar atsižvelgiama į ansamblio tipą (duetas, tercetas, kvartetas, merginų, vaikinų, mišrus).

Zoniniame „Dainų dainelės“ etape, kuris vyko Marijampolėje, Kazlų Rūdos vaikams teko konkuruoti su Šakių, Prienų, Birštono, Kalvarijos, Vilkaviškio ir Marijampolės jaunaisiais dainorėliais. Zoniniame etape iš viso dalyvavo 42 dalyviai: įvairių amžiaus grupių solistai, duetai, ansambliai. Komisiją sudarė 9 nariai, kurių tarpe žymi Lietuvos dainininkė profesorė Irena Milkevičiūtė, taip pat „Dainų dainelės“ TV etapo komisijos sekretorė Dalia Tumosaitė.

Šiais metais – kaip nei vienais iki šiol – komisijos sprendimu Kazlų Rūdai „Dainų dainelės“ TV etape atstovaus net penki atlikėjai: mažylių iš vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“ duetas UGNĖ VAITKEVIČIŪTĖ ir BENEDIKTAS MOTIEJAUSKAS su bendraamžių Kasparo Sinkevičiaus ir Rapolo Petravičiaus instrumentiniu pritarimu. Jų vadovė – mokytoja metodininkė Diana Dambrauskienė;

Kazlų Rūdos kultūros centro Jaunimo studijos solistė VAIVA LESKAUSKAITĖ; ją paruošė tėtis Aidas Leskauskas;

Trys solistės iš Rimvydo Žigaičio menų mokyklos: ESTELA ALEKNAVIČIŪTĖ ir IEVA DEKAMINAVIČIŪTĖ, mergaičių vadovė mokytoja metodininkė Birutė Pavalkienė. Taip pat ORENDA ČEKANAUSKAITĖ, jos vadovė vyresnioji mokytoja Laura Berntsen.

Visiems atlikėjams zoninime etape akompanavo koncertmeisterė Kamilė Sutkaitytė, Ievai smuiku pritarė Skirmantas Latvaitis.

LRT didžiojoje studijoje filmuotą „Dainų dainelę“, kurioje dalyvauja Kazlų Rūdos zoninio etapo nugalėtojai, TV transliuos vasario 28 d., sekmadienį, 11 val.Palaikykime mūsų vaikus ir balsuodami internetu www.dainudainele.lt

Virginija Savickė-Makūnienė,

Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos direktorė,

„Dainų dainelės“ zoninio etapo komisijos narė

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.