Biudžeto lėšas taupyti padėjo ištirpęs sniegas

0
277

Neseniai ištirpęs sniegas turėjo pataisyti Kazlų Rūdos valdininkų nuotaiką – sulig paskutine iškritusia snaige liovėsi gyventojų burbėjimas dėl žiemos metu prastai prižiūrimų savivaldybės kelių ir gatvių.

Patys savivaldybės atstovai teigia, kad iki šiol nesulaukė jokių raštiškų gyventojų skundų dėl prastai prižiūrimų kelių ir gatvių, o priekaištauti kelininkams neturi dėl ko – visi iškilę klausimai paprastai išsprendžiami bendru sutarimu.

Nuo 2015 m. lapkričio 1 d. iki 2016 m. vasario 4 d. savivaldybės keliams ir gatvėms prižiūrėti žiemos metu panaudota vos 4,7 tūkst. biudžeto lėšų. Beveik būtų galima pasidžiaugti valdžios vyrų taupumu, jei ne viena maža, bet iškalbinga smulkmena – daugelis savivaldybės kelių ir gatvių buvo virtusios čiuožyklomis, kuriose transporto priemonių savininkams teko prisiminti ekstremalaus vairavimo įgūdžius.

Savivaldybės administracijos su UAB „Kelranga“ sudarytoje savivaldybės kelių ir gatvių priežiūros darbų žiemos metu sutartyje susitarta, kad pasnigus Kazlų Rūdos miesto pagrindinės gatvės turi būti nuvalytos iki 7 val., o šalutinės iki 18 val. Nustojus snigti gatvės turi būti nuvalomos 3 valandų laikotarpyje. Seniūnijose vietinės reikšmės keliai ir gatvės valomi tokia tvarka, kad būtų užtikrintas svarbiausių objektų nepertraukiamas darbas ir būtiniausių paslaugų teikimas (medicinos įstaigų, mokyklų medicinos paslaugų teikimas gyventojams ir pan.). Pagrindiniai seniūnijų keliai ir gatvės nustojus snigti turi būti nuvalyti iki 9 val., o šalutiniai iki 18 val. Esant slidžiai kelio dangai pagrindinės Kazlų Rūdos miesto sankryžos turi būti pabarstytos iki 7 val. ryto. „Kazlų Rūdos laikraščiui“ pasidomėjus apie tai, kada barstomi kiti savivaldybės keliai ir gatvės, gavome atsakymą, kad nuo 8 val. ryto, pagal poreikį. Kieno poreikį? Valdininkų ar gyventojų? Tiesa, gyventojai juk raštiškai nepaprašė, o skųstis neišdrįso.

Kazlų Rūdos savivaldybės kelius ir gatves žiemos metu prižiūrinčios UAB „Kelranga“ nuo 2015 m. lapkričio 1 d. iki 2016 m. vasario 4 d. atlikti darbai:

  • mechanizuotas sniego valymas nuo ir gatvių (esant 5 cm ir daugiau sniego sluoksniui), mato vnt. – 6000 m2, kiekis – 53,324;
  • mechanizuotas kelių, gatvių sankryžų, teritorijų barstymas frikciniu-cheminiu medžiagų (smėlio/žvyro-druskų) mišiniu, mato vnt. – 1000 m2, kiekis – 143,844;
  • mechanizuotas sniego valymas bendro naudojimo teritorijose (esant 5 cm ir daugiau sniego sluoksniui), mato vnt. – 1000 m2, kiekis – 12,1;
  • smėlio-druskos mišinio atvežimas ir pakrovimas į dėžes 36,63 t, iš jų: Kazlų Rūdos mieste -30,43 t, Bagotosios g. – 4,2 t, Jankų sen. – 2 t.

„Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.