Atgal nesižvalgo, nes darbų – devynios galybės

0
1049

Netrukus sukaks metai, kuomet savo pareigas pradėjo eiti pirmą sykį tiesioginiuose mero rinkimuose išrinktas savivaldybės vadovas Vytautas Kanevičius.

Šią savaitę „Kazlų Rūdos laikraščiui“ duotame interviu V. Kanevičius teigė, kad toks rinkėjų įvertinimas leido pajusti tvirtesnę žemę po kojomis. Meras savo pirmuosius kadencijos metus vertina teigiamai, nors neslepia, kad liko nuoskauda.

 

Netrukus sukaks metai, kuomet pirmą kartą surengtuose tiesioginiuose mero rinkimuose buvote išrinktas Kazlų Rūdos savivaldybės vadovu. Prieš tai mero pareigose dirbote tarybos narių sprendimu. Kuo skiriasi Jūsų buvusios ir pastaroji kadencija?

Iš esmės didelio skirtumo nejaučiu. Ir praėjusioje kadencijoje dirbau savivaldybės žmonėms, ir dabar. Galbūt šioje kadencijoje jaučiasi tvirtesnė žemė po kojomis, nes nėra galimybės išeliminuoti iš pareigų dėl netinkamos akių spalvos ar neįtikus kažkam įtakingam.

Kaip vertinate pirmuosius prabėgusius naujos kadencijos metus?

Vertinu teigiamai. Nors yra ir ne visai teigiamų dalykų. Pirmiausia, tai liko gili nuoskauda, kad Vidaus reikalų ministerija, dėl nelabai suprantamų kriterijų, išbraukė mūsų savivaldybę iš integruotų teritorijų sąrašo. Dabar žymiai sudėtingiau dalyvauti regioninio lygmens ES lėšų skirstyme.

Praėjusiais metais, antrajame tiesioginių mero rinkimų ture užsitikrinote tuomečių partnerių liberalsąjūdiečių ir konservatorių paramą, tačiau nepanorote su jais toliau bendradarbiauti ir į koalicijos partnerius pasirinkote politikus, negailėjusius Jums aštrios kritikos. Kokios priežastys nulėmė tokį sprendimą?

Deja, po rinkimų atsirado tam tikrų prieštaravimų tarp LLS, liberalsąjūdiečių ir TS-LKD dalijantis kvotomis ir postais, todėl teko ieškoti kitų politinių partnerių. Politikoje tai ne naujiena.

Ar tai, kad socialdemokratų atstovai Jus ir Jūsų kolegą Valdą Kazlą rinkimų kompanijos metu išvadino „įstatymo pažeidėjais, neišmanėliais, sąmoningais piktavaliais, nevertais daugiau peržengti savivaldybės slenksčio“, netrukdo dirbti toliau?

Man asmeniškai šių epitetų neteko girdėti, tačiau rinkiminėje kovoje kartais naudojami ir ne visai korektiški išsireiškimai. Tai priklauso nuo politinės jėgos vidinės kultūros. Dirbant kartu reikia žiūrėti į priekį, nes gręžiojantis atgal ir ieškant kas, ką, kada pasakė ar pagalvojo, normalaus darbo nebus. Dabar toks darbas yra.

Daugelį metų buvote vertinamas už gebėjimus suvienyti skirtingų įsitikinimų politikus bendram darbui, tačiau pastaruoju metu tarp pozicijos ir opozicijos atstovų taryboje atsivėrė pažiūrų praraja. Kodėl nesusikalba politikai?

Aš tos atsivėrusios „prarajos“ nematau. Dauguma tarybos sprendimų posėdžiuose patvirtinami vienbalsiai. Tai reiškia, kad opozicija yra konstruktyvi, nekelia audros vandens stiklinėje. Na, o pasiginčyti yra sveika. Ginče visada gimsta teisybės. Žinoma, jei ginčijasi ne kvailiai.

Kaip vertinate oponentų teiginius, kad esate savo partiečio, administracijos direktoriaus Valdo Kazlo ambicijų įkaitas?

Niekada gyvenime nebuvau niekieno įkaitu, nesu ir nebūsiu. Visada turiu tvirtą savo nuomonę visais klausimais. Provokaciniais taip pat.

Kaip sekėsi vykdyti rinkiminius pažadus? Kokių žadėtų permainų atsirado daugiau?

Pažadus visada reikia tesėti, nors kartais tesėjimas priklauso ne nuo tavęs. Miestui šilumą tiekia naujoji biokuro katilinė, abi miesto dalys sujungtos į bendrą šilumos tiekimo sistemą. Parengti arba baigiami parengti Kultūros centro su priestatu ir Sporto centro su baseinu techniniai projektai, ieškoma finansavimo galimybių šių projektų įgyvendinimui. Vyksta viešojo pirkimo procedūros kelio „Kazlų Rūda-Ąžuolų Būda“ rekonstrukcijos darbams atlikti, greta kelio nutiesiant dviračių taką. Jei procedūros neįstrigs – pavasarį turėtų prasidėti darbai. Su Seimo nario, Krašto apsaugos ministro pagalba gautas tam tikras finansavimas miesto stadiono sutvarkymui pagal Lietuvos futbolo federacijos reikalavimus. Rengiamasi buvusio policijos pastato Atgimimo gatvėje remontui. Po remonto jame įsikurs amatininkai. Savo eilės laukia miesto aplinkkelis, gatvės, kiemai ir t.t. Žodžiu, darbų devynios galybės, svarbu kad nestrigtų finansavimo reikalai.

Praėjusiais metais savo rinkimų kampanijos metu žadėjote suburti visuomeninių patarėjų komandą, tačiau apie ją kol kas nieko nesigirdi.

Visuomeninių patarėjų klausimas nėra užmirštas, manau, kad artimiausiu laiku patarėjų komanda bus suformuota.

Siekiant optimizuoti savivaldybės švietimo įstaigų tinklą, Antanavo pagrindinę mokyklą gali paliesti permainos. Ko tikėtis antanaviečiams?

Rengiant savivaldybės švietimo įstaigų pertvarkos 2016-2020 m. planą, buvo išanalizuota padėtis švietimo įstaigose, perspektyvos ir galimi žingsniai. Labai gaila, bet liūdniausia padėtis yra susidariusi Antanavo pagrindinėje mokykloje, kurioje šiuo metu mokosi 54 mokiniai, nors pagal švietimo ministerijos normatyvus turėtų būti dvigubai tiek. Susitikome su mokyklos pedagogų ir tėvų bendruomene, išklausėme pasiūlymus, ieškome palankiausio sprendimo. Kardinalių pertvarkų kol kas nebus. Tikriausiai nuo rugsėjo 1 dienos teks nekomplektuoti 9-tos klasės, o 5-8 klasėse taikyti jungtinį mokymosi procesą. Bet daug kas priklauso ir nuo Antanavo bendruomenės. Juk ne paslaptis, kad apie 30 Antanavo ir aplinkinių kaimų mokinių mokosi kitose mokyklose. Jų sugrąžinimas išspręstų mokyklos egzistavimo problemą.

Kokia padėtis miesto šilumos ūkyje šiuo metu – kaip sekasi bylinėtis su „Litesko“, ar katilinė gražinta UAB „Kazlų Rūdos šilumos tinklai“, ar VKEKK patvirtino savivaldybės tarybos prašomą šilumos kainą?

Šiuo metu vyksta teisminis procesas, apie rezultatus kol kas anksti kalbėti. Juk turime reikalą su pasaulinės prancūzų firmos „VEOLIA“ padaliniu Lietuvoje. Ši firma Lietuvos Respubliką apskundė tarptautinio arbitražo teismui Niujorke, reikalaudama dešimtmilijoninio ieškinio. Bet mes nenuleidžiame rankų, tikime mūsų teismų teisingumu ir nepaperkamumu. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad šilumos kaina per metus sumažėjo nuo 7,89 euro centų už kWh 2015 m. sausio mėn. iki 6,59 euro centų už kWh 2016 m. sausio mėn. arba apytikriai 17%. Daug tai, ar mažai – spręskite patys. O savivaldybės tarybos patvirtinta kaina VKEKK bus tvirtinama šio mėnesio 18 dieną.

Per pastaruosius Jūsų kadencijos metus savivaldybėje padaugėjo nepotizmo atvejų, kuomet į valdišką tarnybą priiminėjami su valdančiosios daugumos partijomis susiję asmenys. Ar Jums tai nekelia susirūpinimo?

Nesu įdarbinęs nei vieno giminaičio, draugo ar bičiulio, o ir neturiu tam menkiausios galimybės. Visi valstybės tarnautojai priimami į darbą konkurso tvarka, kas laimi konkursą, tas įsidarbina, nepaisant giminystės, partiškumo ar akių spalvos.

Ruošiami Kazlų Rūdos miesto bendrojo plano pakeitimai nemaloniai nustebino vietos verslininkus. Būsimieji pokyčiai su jais neaptarti, teigiama, kad iškilo grėsmė kai kurių verslų veiklai ir plėtrai. Kodėl toks svarbus miesto ateičiai dokumentas rengiamas už uždarų savivaldybės durų, vengiant diskusijos su miesto ir verslo bendruomene?

Savivaldybės bendrojo plano koregavimas buvo inicijuotas taip pat Kazlų Rūdos verslo struktūrų ir rengiamas verslo labui. Plano koregavimas atliekamas griežtai laikantis teisės aktų. Sprendiniai pristatomi visuomenės svarstymui, reaguojama į pastabas. Noriu atkreipti dėmesį, kad plano sprendiniai turi atitikti ne tik verslininkų, bet ir gyventojų, visuomenės interesus. Tikiu, kad šiuo metu parengtas sprendimų variantas atitiks visų lūkesčius, o plano rengimas tikrai nevyksta „už uždarų durų“, viskas vykdoma viešai, laikantis nustatytų procedūrų.

Nuo pat naujos kadencijos pradžios esate nepalankiai vertinamas mūsų laikraščio rengiamose skaitytojų apklausose, o neseniai žurnalo „Veidas“ paskelbtame merų reitinge Jus prastai įvertino apklausos respondentai (kitų savivaldybių merai, vicemerai ir skirtingų sričių valstybės institucijų vadovai ir verslo organizacijų lyderiai). Nesijaučiate nederamai nuvertintas?

Liaudyje sakoma: „Yra melas, yra didelis melas ir yra statistika“. Niekada nesidomėjau ir nesidomėsiu jokiomis apklausomis. Paprasčiausiai dirbu savo darbą kiek leidžia jėgos ir kaip man atrodo geriausiai.

Tarptautinė automobilių lenktynių trasa Kazlų Rūdoje – išsisklaidęs miražas ar teberusenanti viltis?

Šios trasos vizija nėra išblėsusi, bet ji rusena Vyriausybės koridoriuose. Kodėl tik rusena, o ne liepsnoja, reikėtų klausti ten. Kas buvo savivaldybės valioje, yra atlikta jau prieš pusantrų metų. Ir nuo to laiko esame maitinami pažadais. Galbūt reikalai pajudės artėjant Seimo rinkimams, juk malonu kam nors uždirbti iš šio reikalo politinių dividendų.

Atstovaujate savivaldą Europos Sąjungos Regionų komitete. Papasakokite, apie savo veiklą komitete. Kiek kartų praėjusiais metais ten lankėtės, kokias nuomones išsakėte visais vietos ir regionų lygmeniui svarbiais klausimais?

Regionų komitete dirbame drauge su visa Lietuvos delegacija. Analizuojame ruošiamų priimti teisės aktų projektus, teikiame savo pasiūlymus, pastabas. Aš dirbu dviejuose Regionų komiteto komisijose: Aplinkos, klimato kaitos ir energetikos bei Teritorinės sanglaudos (ES struktūrinių fondų, būsto politikos, transeuropinių tinklų ir kt. klausimai). Dalyvauju plenarinėse sesijose, komisijų posėdžiuose. Buvau išvykęs į misiją – stebėti savivaldos rinkimus Moldovoje. Pernai RK klausimais buvau išvykęs virš 10 kartų.

Kokių teigiamų pokyčių Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojai gali tikėtis 2016-ais metais?

Kaip jau minėjau anksčiau, tikimės atlikti nemažai darbų gerinant viešąją infrastruktūrą mieste ir gyvenvietėse. Gaila, kad ES finansavimo 2014-2020 m. periodas niekaip neįsisiūbuoja. Todėl šiais metais vyks tik paruošiamieji darbai, o tikrieji – prasidės ateinančiais. Na o šiemet užbaigsime Kazlų Rūdos pagrindinės ir pradėsime Kazlų Rūdos specialiosios mokyklos remontą, įrengsime patalpas futbolininkams pagal LFF reikalavimus, sutvarkysime keletą gatvių, kelią į Ąžuolų Būdą.

Baigdamas norėčiau palinkėti Jūsų laikraščiui, nepaisant didžiulio darbdavių spaudimo, stengtis išlikti objektyviais ir neperžengti padorumo ribos, kitaip liksite skaitomi tik siauro suinteresuotų žmonių rato. Sėkmės!


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.